wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 19:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Seryjny włamywacz złapany we Wrocławiu
Na tle napisu policja widać zatrzymanego włamywacza, którego prowadzą dwaj policjanci (zdjęcie w kółku) pixabay/policja wrocławska
Na tle napisu policja widać zatrzymanego włamywacza, którego prowadzą dwaj policjanci (zdjęcie w kółku)

W ręce wrocławskich policjantów wpadł mężczyzna, który włamywał się m.in. do salonów fryzjerskich na terenie stolicy Dolnego Śląska. - Sprawca po pokonaniu zabezpieczeń dostawał się do środka pomieszczeń skąd kradł gotówkę, kasy fiskalne, laptopy oraz telefony komórkowe. Funkcjonariusze udowodnili podejrzanemu w sumie 28 tego typu przestępstw - informuje kom. Wojciech Jabłoński z wrocławskiej policji. 

Reklama

Decyzją sądu mężczyzna został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, ale ostatecznie może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

- Policjanci na podstawie zebranych dowodów, śladów oraz drobiazgowej analizy informacji w sprawie udowodnili 37-latkowi łącznie 28 przestępstw. Jak ustalili funkcjonariusze sprawca od marca do września br. włamywał się do różnych obiektów handlowo-usługowych m.in. salonów fryzjerskich na terenie Wrocławia - mówi kom. Wojciech Jabłoński i dodaje:

- Po pokonaniu zabezpieczeń dostawał się do ich wnętrz skąd kradł gotówkę oraz inne cenne przedmioty. Były to m.in. e-papierosy, telefony komórkowe, kasy fiskalne, sprzęt elektroniczny w postaci laptopów. Straty pokrzywdzonych wyniosły co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zarobione w ten sposób pieniądze podejrzany przeznaczał na własne potrzeby.

Zatrzymany był już notowany wcześniej za podobne przestępstwa. 37-latek decyzją sądu trafił do tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Za przestępstwa o które jest podejrzany może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Źródło: wrocławska policja

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl