wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Wrocław.pl na dzień dobry – posłuchaj, czym dziś żyje Wrocław [7.06.2023]
Wroclaw.pl na dzień dobry. www.wroclaw.pl
Wroclaw.pl na dzień dobry.

Przywitaj dzień z „Wroclaw.pl na dzień dobry”. Dzisiejszy odcinek znajdziesz na końcu tego artykułu oraz na platformie Spotify.

Reklama

Przywitaj dzień z „Wroclaw.pl na dzień dobry”. Dzisiejszy odcinek znajdziesz na końcu tego artykułu oraz na platformie Spotify. A o czym dziś mówimy?

Ceremonia odsłonięcia pamiątkowej tablicy przed Narodowym Forum Muzyki

To była wyjątkowo ciepła ceremonia odsłonięcia tablicy pamiątkowej (już szesnastej) przed Narodowym Forum Muzyki. Nie tylko dlatego, że nagradzanego artystę – dyrygenta Ernsta Kovacica – osłaniał od słońca specjalny namiot, ale przede wszystkim dlatego, że przyszli go oklaskiwać ci, którzy kochają go najbardziej – muzycy kierowanej niegdyś przez niego Orkiestry Leopoldinum. Tablicą pamiątkową z nazwiskiem i podpisem honoruje się artystów, którzy są związani z Wrocławiem i NFM.

Zmiany na osiedlu Borek

Wielofunkcyjna hala sportowa przy ul. Racławickiej, nowe boiska, budowa hali tenisowej, ale też przebudowa zajezdni tramwajowej, rekonstrukcja zabytkowej altany i remonty w szkołach. Sprawdź, co ostatnio zmieniło się na osiedlu Borek i co zmieni się w najbliższym czasie.

„Chłopki. Opowieść o naszych babkach” – nowa powieść Joanny Kuciel–Frydryszak

Książka opowiada o czasach, kiedy polską, mocno zacofaną wieś, doświadczył kryzys, stąd życie kobiet wiejskich polegało na znoju i zmaganiu – tłumaczy Joanna Kuciel–Frydryszak. Książka „Chłopki. Opowieść o naszych babkach”, która właśnie ukazała się nakładem Wydawnictwa Marginesy, już teraz jest zapowiadana na bestseller, a lekturę poleca m.in. Kacper Pobłocki, autor wstrząsającego tomu „Chamstwo”, swoistej analizy pańszczyzny w Polsce.  

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl