Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

3. Wrocław.pl na dzień dobry – posłuchaj, czym dziś żyje Wrocław [4.11.2022]
„Wrocław.pl na dzień dobry” fot. wroclaw.pl
„Wrocław.pl na dzień dobry”

W najnowszym odcinku „Wrocław.pl na dzień dobry” świeża dawka newsów z Wrocławia (player znajduje się na samym dole pod tekstem). Na drogach rozpoczął się sezon zimowy – drogi będą czyszczone i przygotowywane do zimy. We wrocławskich szkołach ruszył projekt Akademia H20. Zbliża się termin ukończenia odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Dowiecie się także, jakie są najpopularniejsze kierunki studiów. Marsz Wzajemnego Szacunku już w niedzielę. Rusza również sezon na ślizganie na wrocławskich lodowiskach. Posłuchaj podcastu!

Zimowe oczyszczanie Wrocławia

Choć za oknem nadal jest ciepło, to 1 listopada oficjalnie rozpoczął się sezon zimowy na wrocławskich drogach. Miasto, jak co roku, jest przygotowane na nadejście opadów śniegu i pojawienie się gołoledzi. Zimowym oczyszczaniem objęte jest ponad 1140 km dróg – to tyle, co odległość z Wrocławia do Wenecji. Jak służby przygotowują się na akcję zima? Zobaczcie na wroclaw.pl!

Projekt Akademia H20 we wrocławskich szkołach

We wrocławskich szkołach rusza projekt Akademia H2O. Projekt jest odpowiedzią na problemy współczesnego świata. Gwałtowne zjawiska pogodowe, takie jak susza, upały, ulewne deszcze czy bezśnieżne zimy to od kilkunastu lat nasza codzienność. Wrocławskie MPWiK przygotowało autorskie scenariusze zajęć, które ułatwią nauczycielom przekazywanie wiedzy uczniom. Każdy „student" Akademii otrzyma też własny zeszyt ćwiczeń.

Ukończenie odcinka Wschodniej Obwodnicy

Zbliża się termin zakończenia budowy ważnego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Trasa łącząca Łany z Długołęką, ma być gotowa w połowie listopada. Kierowcy pojadą nią najprawdopodobniej miesiąc później, ponieważ inwestycja musi przejść jeszcze wszystkie odbiory. Jak to wygląda na chwilę obecną? Obejrzyjcie film z drona na wroclaw.pl!

Najbardziej oblegany kierunek studiów

Sprawdzamy dziś, co chcą studiować młodzi ludzie. Ministerstwo Edukacji i Kultury ogłosiło wyniki rekrutacji na studia na rok 2022/2023. Okazuje się, że najbardziej obleganym kierunkiem w Polsce jest koreanistyka. Zaś najczęściej wybieraną przez maturzystów wrocławską uczelnią – Uniwersytet Wrocławski. Zobaczcie, które kierunki cieszą się w tym roku największą popularnością.

Marsz Wzajemnego Szacunku już w niedzielę!

Już w najbliższą niedzielę wrocławianie pójdą wspólnie w Marszu Wzajemnego Szacunku. Wydarzenie organizowane jest w przeddzień rocznicy Nocy Kryształowej. W 1938 roku w hitlerowskich Niemczech doszło do pogromów ludności żydowskiej. Tamtej nocy spłonęła wrocławska Nowa Synagoga, która stała przy dzisiejszej ulicy Łąkowej. Co roku w przemarszu bierze udział prezydent Wrocławia, artyści, wykładowcy akademiccy, społecznicy, przedstawiciele wrocławskich Żydów. Marsz Wzajemnego Szacunku wyruszy w tym roku z wrocławskiego Rynku, w niedzielę, 6 listopada, o godz. 17.

Sezon na kryte lodowiska

Lada moment rozpocznie się we Wrocławiu sezon na ślizganie. Kryte lodowiska przy ul. Wejherowskiej 34 i ul. Spiskiej 1 zapraszają już od poniedziałku 7 listopada. W tym roku na tych, którzy nie lubią ograniczać prędkości, czeka nowość – szybkie nocne ślizganie. Zobaczcie, ile kosztuje wstęp, wypożyczenie wstępu, kiedy zaczyna się sezon łyżwiarski.