3. Wrocław.pl na dzień dobry – posłuchaj, czym dziś żyje Wrocław [17-18.06.2023]
Wroclaw.pl na dzień dobry. www.wroclaw.pl
Wroclaw.pl na dzień dobry.

Przywitaj dzień z „Wroclaw.pl na dzień dobry”. Dzisiejszy odcinek znajdziesz na końcu tego artykułu oraz na platformie Spotify. A o czym dziś mówimy?

9. Nocny Wrocław Półmaraton – oto niezbędnik każdego biegacza [PRAKTYCZNE INFORMACJE]

W sobotę 17 czerwca na ulice Wrocławia wybiegnie 10 tys. uczestników dziewiątej edycji wrocławskiego półmaratonu. Na www.wroclaw.pl prezentujemy niezbędnik biegacza wrocławskiego półmaratonu. Znajdziecie tu wszystkie informacje dot. dojazdu na półmaraton, dostępnych parkingów, mapy miasteczka na Stadionie Olimpijskim, lokalizacji biura zawodów, jak i gdzie odebrać numery startowe, trasy półmaratonu, oficjalnej infolinii i wiele więcej. Wszystko w pigułce w jednym miejscu! W naszym serwisie znajdziecie też transmisję online oraz zdjęcia zawodników.

„50 lat malucha”. W weekend we Wrocławiu zlot zabytkowych i kultowych fiatów 126p [PROGRAM]

W czerwcu tego roku przypada 50. rocznica uruchomienia w Polsce produkcji fiata 126p. To doskonała okazja, aby przypomnieć obecnie już kultowe auto, które zmotoryzowało Polskę w latach 70. ubiegłego wieku i przez wiele lat było marzeniem Polaków. W Centrum Historii Zajezdnia w sobotę 17 czerwca zaplanowano huczne świętowanie półwiecza popularnego malucha. Wrocławiem zawładną kultowe fiaty 126p! A to nie koniec atrakcji. Zobaczcie na wroclaw.pl, w jaki sposób można wziąć udział i co w programie.

Jak smakuje Wrocław? Sprawdź na Gastro Miasto 2023! Pierwsza okazja już w weekend [PROGRAM]

Rusza pierwsza odsłona najsmaczniejszej wrocławskiej imprezy! Gastro Miasto we Wrocławiu to okazja do poznania nieoczywistych smaków i spotkań z szefami lokalnych kuchni. W tym roku organizatorzy zapraszają na Bulwar Dunikowskiego! Zobaczcie na wroclaw.pl program atrakcji Gastro Miasto w weekend 16-18 czerwca.

Targi kosmetyczne, modowe i roślinne już w ten weekend – 17 i 18 czerwca w Czasoprzestrzeni

W tym samym miejscu i czasie odbędą się targi modowe, kosmetyczne, roślinne, a także festiwal słodkości i zlot food trucków. Wszystkie te wydarzenia są częścią kolejnej edycji Festiwalu Kupuj Świadomie, podczas którego kupisz produkty od polskich producentów. Przyjdź w ten weekend – 17 i 18 czerwca do Czasoprzestrzeni i poczuj letni vibe! Więcej na wroclaw.pl

Święto Wrocławia – pierwsze wydarzenia - Bookowisko

Święto Wrocławia obchodzimy co roku 24 czerwca, ale wydarzenia z tej okazji organizowane są przez kilkanaście dni. W tym czasie miasto ożywa dzięki wielu atrakcyjnym wydarzeniom i festiwalom. W tym roku do programu swoją cegiełkę dokłada także Wrocławski Dom Literatury – w sobotę (17 czerwca) zaprasza do Przejścia Garncarskiego na specjalną edycję Bookowiska. Będzie można kupić taniej, sprzedać albo wymienić się książką, zapisać dzieciaki na warsztaty z ilustratorem Pawłem Pawlakiem, ale też posłuchać, co Tomasz Kocowski opowiada o swojej powieści fantasy o dawnym Wrocławiu.

Hokej, jazda figurowa, tory przeszkód na rolkach! Też możecie się tego nauczyć na wielkim pikniku w niedzielę

Dzieci, młodzież i seniorzy spotkają się w niedzielę na torze przy ul. Sukielickiej podczas wielkiego pikniku. Juniorów i seniorów połączą rolki! Przyjść może każdy i nie ważne czy potrafisz dobrze jeździć, czy dopiero zaczynasz, może tylko chcesz się świetnie bawić? Będą pokazy profesjonalistów grających w hokeja czy w jeździe figurowej, tory przeszkód dla najmłodszych, konkursy i strefy relaksu. Chętni do nauki jazdy będą mogli wypożyczyć rolki, kaski czy ochraniacze.