4. Tak zatrzymano napastnika, który strzelał do policjantów we Wrocławiu. Oto film i zdjęcia z akcji

Przez wiele godzin policjanci z Dolnego Śląska i innych województw poszukiwali 44-letniego Maksymiliana F., który w piątek (1 grudnia), tuż po godzinie 22:30, na ulicy Sudeckiej we Wrocławiu postrzelił dwóch policjantów. Mężczyzna został ujęty w sobotę rano. Zobaczcie zdjęcia i film.

- Posiadający broń i usiłujący oddalić się 44-latek, został zauważony przez policjantów, a następnie obezwładniony. Niebezpieczny i poszukiwany listem gończym przestępca, który doprowadził do sytuacji, następstwem której są ciężkie obrażenia i hospitalizacja dwóch funkcjonariuszy, przebywa teraz w policyjnym areszcie. Wszystko wskazuje na to, że odpowie za usiłowanie zabójstwa i grozić mu może kara dożywotniego pozbawienia wolności - informuje asp. szt. Łukasz Dutkowiak, rzecznik prasowy KWP we Wrocławiu.

Strzelanina we Wrocławiu

Do strzelaniny doszło 1 grudnia 2023 roku, tuż po godzinie 22:30 na ulicy Sudeckiej we Wrocławiu, gdzie - jak pisze policja - "doszło do skrajnie niebezpiecznego zdarzenia z udziałem dwóch funkcjonariuszy i transportowanej pojazdem osoby, która była poszukiwana listem gończym".

- Niestety jej następstwem jest fakt, że obaj policjanci przebywają obecnie w stanie zagrażającym ich życiu i zdrowiu w placówkach medycznych - informuje Dutkowiak.

- Niezwłocznie po informacji o tym zdarzeniu rozpoczęte zostały intensywne oraz wieloobszarowe działania poszukiwawcze, a także przystąpiono do szczegółowych oględzin miejsca, które to prowadzone były z udziałem prokuratorów z Dolnośląskiego Zamiejscowego Wydziału Prokuratury Krajowej we Wrocławiu - informuje dolnośląska policja.

Policjantów z Dolnego Śląska decyzją Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka wspierali też funkcjonariusze z innych województw.

Został obezwładniony i zatrzymany

- Podjęte działania przyniosły pozytywne efekty w postaci zatrzymania poszukiwanego mężczyzny. Posiadający przy sobie broń i usiłujący oddalić się interweniującym policjantom 44-latek, został obezwładniony i przebywa obecnie w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych - mówi asp. szt. Łukasz Dutkowiak, rzecznik prasowy KWP we Wrocławiu i dodaje:

- Ten niebezpieczny przestępca, musi się teraz liczyć z odpowiedzialnością karną za poważne przestępstwo. Wszystko wskazuje na to, że odpowie za usiłowanie zabójstwa i grozić mu może kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Obecnie funkcjonariusze prowadzą nadal czynności mające na celu kompleksowe wyjaśnienie okoliczności i odtworzenie przebiegu tego zdarzenia.

Policjanci dziękują...

- Policjanci składają serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, które w tym trudnym czasie przekazywały różnego rodzaju informacje będące następnie przedmiotem wykonywanych niezwłocznie ustaleń i sprawdzeń przez funkcjonariuszy, w tym pracownikom Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego - mówi Dutkowiak.

Źródło: materiały prasowe dolnośląskiej policji