wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Sklepy w czasach PRL. Tak kiedyś robiono zakupy (archiwalne zdjęcia)

Pamiętacie zakupy w czasach Polski Ludowej? Na zdjęciach, jakie znaleźliśmy w zbiorach Narodowego Archiwum Cyfrowego, półki sklepowe są - na większości fotografii - krainą miodem i mlekiem (niekiedy kiełbasą i herbatnikami) płynącą. Niestety, nie we wszystkich sklepach półki się uginały. Wielu z nas z czasów PRL bardziej pamięta ciągnące się kolejki, braki w dostawach i walkę, bo "akurat coś rzucili", "coś dowieźli"...

Reklama

Zdjęcia, które możemy oglądać, zrobiła Grażyna Rutowska (1946-2002) - fotoreporterka i dziennikarka, związana ze środowiskiem ludowym.

Artykuły i fotografie publikowała głównie w "Dzienniku Ludowym" i "Zielonym Sztandarze", co wynikało z faktu, że w latach 1968-1988 pracowała w Wydawnictwie „Prasa ZSL”.

Współpracowała także z Polską Radą Ekumeniczną. Należała do Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Swój dorobek reporterski i fotograficzny przekazała w darze Archiwum Dokumentacji Mechanicznej w 1998 roku.

Po jej śmierci, na mocy testamentu, do ADM trafiła ostatnia część spuścizny.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl