4. Strzelanina we Wrocławiu. Dwóch policjantów rannych (ALERT RCB)

W nocy na terenie Wrocławia doszło do poważnego zdarzenia o charakterze kryminalnym, w wyniku którego dwóch funkcjonariuszy trafiło do szpitala. - Ich stan jest obecnie krytyczny i zagrażający życiu - informuje asp. szt. Łukasz Dutkowiak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Do zdarzenia doszło około godz. 22.30 z piątek.Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie policjanci zostali ranni w wyniku użycia broni.

Policjanci natychmiast podjęli intensywne czynności zmierzające do ustalenia jak największej ilości szczegółów pozwalających odtworzyć przebieg tego zdarzenia i tych zmierzających do zatrzymania osób mogących mieć z nim bezpośredni związek.

Policjanci po zdarzeniu poszukiwali 44-latka, który ma około 170 cm wzrostu, włosy koloru blond i jest szczupłej budowy ciała. Nosi okulary, ubrany był w ciemną kurtkę z kapturem.

ZA WSKAZANIE MIEJSCA POBYTU LUB INNĄ POMOC W UJĘCIU POSZUKIWANEGO KOMENDANT GŁÓWNY POLICJI GEN. INSP. JAROSŁAW SZYMCZYK WYZNACZYŁ NAGRODĘ W WYSOKOŚCI 100 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Mieszkańcy Wrocławia otrzymali alert RCB ostrzegający o niebezpiecznym mężczyźnie.

"Uwaga! Poszukiwany niebezpieczny mężczyzna. Może być uzbrojony. Zachowaj ostrożność. Stosuj się do poleceń służb. W razie kontaktu zadzwoń na 112. Mężczyzna - 44 lata, 170 cm, szczupła budowa. Kilkudniowy zarost, blond włosy zaczesane na prawą stronę. Okulary, ciemna kurtka z kapturem, kolorowa chusta".

Źródło: policja dolnośląska