4. Spędź miły mikrourlop z sąsiadami. Program Mikrograntów w najnowszym numerze biuletynu
Sąsiedzkie spotkanie na leżakach Jerzy Wypych
Sąsiedzkie spotkanie na leżakach

Co to są Mikrogranty? To program lokalnych inicjatyw, dzięki któremu na wrocławskich osiedlach odbywają się spacery, warsztaty i ciekawe spotkania. Jeśli ciekawi cię ich wakacyjny program, albo masz pomysł na własne działanie – koniecznie przeczytaj nowy biuletyn. Warto też zajrzeć na strony o komunikacji, bo szykują się zmiany w kursowaniu autobusów.

Biuletyn wroclaw-pl-Nr 27-140-2023.pdf from Wroclaw

We Wrocławiu wakacyjne remonty w pełni – coś się otwiera, a coś się zamyka. Wiaduktem na TAT pojadą autobusy, a ulica Asfaltowa w końcu została… wyasfaltowana. Za to na Maślicach kolejarze będą remontowali przejazd, więc warto zapoznać się z objazdami.

Radni zdecydowali: Lasek Oporowski pod ochroną

– To inicjatywa, która wyszła od obywateli i we współpracy z miastem zyskała poparcie wszystkich sił politycznych w radzie miejskiej. Przyroda nie ma barw politycznych. Dzisiaj ustanowiliśmy użytkiem ekologicznym Lasek Oporowski – powiedział 13 lipca po sesji przewodniczący Rady Miejskiej Sergiusz Kmiecik.

Czytaj na s. 4

Od 22.07 autobusy pojadą TAT-em na Nowy Dwór

Kolejny fragment Trasy Autobusowo-Tramwajowej na Nowy Dwór otwarty dla autobusów. Od soboty 22.07 od Dworca Świebodzkiego część z nich pojedzie wydzielonym buspasem, aż do ul. Rogowskiej. Autobusy skorzystają z wiaduktu nad torami PKP, więc nie będą musiały czekać przed opuszczonymi szlabanami. Wydarzeniu będzie towarzyszyć parada starych pojazdów.

Czytaj na s. 6

Powiększ obraz: Autobus jadący po nowej Trasie Autobusowo Tramwajowej Bartosz Chochołowski
Autobus jadący po nowej Trasie Autobusowo Tramwajowej

Piknik na Asfaltowej 23.07: zobacz, jak wypiękniała

Finał realizacji brakującej części ul. Lutosławskiego, końcówka budowy szkoły i przedszkola oraz asfaltowanie i zazielenienie ul. Asfaltowej. Są powody do radości! Z tej okazji na Wojszycach odbędzie się piknik sportowy – w niedzielę 23 lipca na nowych boiskach. Przyjdź, zobacz, baw się. Tutaj program imprezy.

Czytaj na s. 7

Wrocław buduje światową markę turystyczną

– Wrocław jest miastem absolutnie unikalnym. Opowiadają o tym sami turyści. Na tej unikalności budujemy światową markę turystyczną – mówi Radosław Michalski, dyrektor Wydziału Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia w rozmowie z dziennikarką Wroclaw TV Karoliną Misztal. Zobacz cały wywiad.

Czytaj na s. 9

Powiększ obraz: Karolina Misztal prowadząca rozmowę z Radosławem Michalskim Wroclaw TV
Karolina Misztal prowadząca rozmowę z Radosławem Michalskim

Lato pełne osiedlowych przygód

Od mieszkańców dla mieszkańców. Tak właśnie działają inicjatywy organizowane przez niemal cały rok w programie Mikrogranty. Wydarzenia wypełniające podwórka, skwery, parki – szczególnie w lipcu i sierpniu pozwolą na udział w wielu interesujących aktywnościach w całym mieście.

Czytaj na s. 10-11

Powiększ obraz: Muzycy grający w plenerze Jerzy Wypych
Muzycy grający w plenerze

Kiedy i gdzie jechać na grzyby na Dolnym Śląsku?

Grzyby zbiera się przez cały rok – mówi Marianna Kasperczyk z Wrocławia, autorka popularnego bloga pieprznik.pl. Podpowiada, gdzie są najlepsze miejscówki dla grzybiarzy na Dolnym Śląsku, czym są palce diabła i gdzie je znajdziemy we Wrocławiu, co powoduje, że czuje adrenalinę w lesie i dlaczego grzyby są dla niej... sexy. Przeczytaj rozmowę.

Czytaj na s. 13

Powiększ obraz: Marianna Kasperczyk z bloga pieprznik.pl Archiwum prywatne
Marianna Kasperczyk z bloga pieprznik.pl

Jak przekonać maluchy do zdrowego odżywiania?

Pisze niebanalne książki dla dzieci, oryginalnie je ilustruje i sama wydaje. Plastyczny talent łączy z darem przekazywania dzieciom w przystępny sposób trudnych tematów. Anna Manna Poznańska w swojej książce „Dlaczego dzieci jedzą śmieci” oraz w rozmowie z Bartoszem Chochołowskim wyjaśnia atrakcyjność śmieciowej żywności.

Czytaj na s. 15

Powiększ obraz: Anna Manna Poznańska, autorka książek dla dzieci Archiwum prywatne
Anna Manna Poznańska, autorka książek dla dzieci

Wrocławskie Święto Kwiatów powraca

Wrocławskie Święto Kwiatów – Reaktywacja 7.0 to wydarzenie nawiązujące do popularnego w okresie PRL Wrocławskiego Święta Kwiatów. Dzięki niemu od 21 do 23 lipca we Wrocławiu znów najważniejsze będą kwiaty.

Czytaj na s. 17

Powiększ obraz: Wrocławskie Święto Kwiatów - wystawa w Muzeum Architektury Materiały organizatora
Wrocławskie Święto Kwiatów - wystawa w Muzeum Architektury

Co słychać na wrocławskich osiedlach?

MAŚLICE: Kolej remontuje przejazd. Uwaga na objazdy!

W trzy najbliższe weekendy kolejarze zajmą się planowanym remontem przejazdu kolejowego na ul. Maślickiej/Głównej. Prace oznaczają  weekendowe utrudnienia dla kierowców na Maślicach i Stabłowicach. Zmienią się także trasy przejazdu autobusów MPK.

POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH: Inne Spacery: poznaj wpływ drzew na otoczenie

Szum drzew, brzęk owadów i opowieści o tym, po co są nam drzewa w mieście. Tego na pewno nie zabraknie podczas spaceru dendrologicznego po osiedlu Powstańców Śląskich. Wydarzenie zaplanowano na 29 lipca, godz. 11. Wcześniej obowiązują zapisy.

Ponadto w najnowszym biuletynie

• Wrocławski Park Technologiczny ma 25 lat
  • WKS zabezpieczony do czasu sprzedaży
  • Na placu Wolności też będzie bardziej zielono
  • Wrocław rozmawiał w Bydgoszczy o partycypacji
  • Wybrano obywateli narady w sprawie ul. Ruskiej
  • Jest przetarg na projekt remontu Grunwaldzkiego
  • Nie bądź „niedzielnym” kierowcą, nie jedź pod prąd
  • Kolejne potańcówki pod chmurką: w rytm muzyki filmowej i na… rolkach
  • Samodzielne kompostowanie i 120 zł w roku zostanie
  • Czy wiecie, gdzie należy wrzucić karton po mleku?
  • Studenckie wybory: koreanistyka czy informatyka
  • Akademia Wojsk Lądowych zaprasza seniorów
  • Simcha znaczy radość! Ciesz się z nami
  • Eliminacje do Euro 2024 we Wrocławiu