wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

7°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Edukacja
  4. Szkoły we Wrocławiu
  5. Wrocław szuka firmy do remontu Tajemniczego Ogrodu, czyli przedszkola numer 2 na Sępolnie
Na zdjęciu: szary budynek z odchodzącym tynkiem, w którym mieści się przedszkole Tajemniczy Ogród FB Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk
Na zdjęciu: szary budynek z odchodzącym tynkiem, w którym mieści się przedszkole Tajemniczy Ogród

Tajemniczy Ogród przy ul. Sławka jest częściowo odnowiony, ale jego ściany wyglądają jakby zaraz miały strząsnąć z siebie resztki tynku. Kameralne przedszkole potrzebuje więc kolejnego remontu. Chętni mają jeszcze kilkanaście dni na złożenie propozycji.

Reklama

„Piękna bryła budynku.”

„(…) jego stan wołał o pomstę do nieba. Ostatnio zaś płakać mi się chciało, gdy widziałam, jak bardzo chyli się ku ruinie...”

„Uwielbiam taką architekturę, coś pięknego!”

Tak na FB piszą o willi pod adresem ul. Sławka 5. Budynek ma parter i dwa wyższe poziomy. Częściowo nakryty jest dachem jednospadowym, częściowo dwuspadowym. Przylega do niego czterokondygnacyjna wieża. Jest także weranda z oszklonymi ścianami.

Renowacji potrzebują elewacje

Na fotografiach z 2009 roku willa prezentuje się schludnie, chociaż widać na niej upływ czasu. Dziś wygląda gorzej. Tu i ówdzie odpadł tynk, ukazując cegłę. Elewacje potrzebują odnowienia. Remont jest w planach, ale poprzednio nie było chętnych do jego wykonania, więc Zarząd Inwestycji Miejskich szuka ponownie. Zainteresowane firmy mogą się oferować do 20 lutego.

Galeria zdjęć

Do zrobienia jest:

  • skucie wszystkich tynków, oczyszczenie powierzchni ścian i wykonanie nowych tynków na elewacji;
  • uzupełnienie ubytków, naprawa rys i pęknięć ścian zewnętrznych;
  • wykonanie izolacji fundamentów;
  • budowa kanalizacji deszczowej i ogrodu deszczowego;
  • montaż systemu wideofonów.

Czas realizacji to 6 miesięcy od momentu podpisania umowy.

Tajemniczy Ogród z ogrodem

W budynku mieści się przedszkole publiczne numer 2 o nazwie Tajemniczy Ogród. Są trzy grupy: Skrzaty, Ogrodników i Tropiciele.

Willowy obiekt jest wprawdzie zniszczony z zewnątrz, ale w środku całkiem nowy. „Pomieszczenia przedszkola zostały wyremontowane. Sale zabaw są jasne, kolorowe, słoneczne, wyposażone w sposób odpowiadający potrzebom małego dziecka” - czytamy na stronie internetowej przedszkola.

Personel twierdzi, że mocnym atutem tej małej i kameralnej placówki jest ogród: „duży, pięknie zalesiony, jakby część parku Szczytnickiego. Są tu okazy takich drzew jak: dęby, świerki, sosny, brzozy, klony, jesiony, a większość z nich ma ponad 100 lat.” W ogrodzie jest drewniany sprzęt do zabawy.

W placówce jest kuchnia, w której przygotowywane są trzy posiłki dziennie: śniadanie, obiad i podwieczorek. Tajemniczy Ogród jest czynny w godzinach od 6.30 do 17.30.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl