Jakość powietrza: dobra

3. Edukacja
  4. Budynek szkoły na Maślicach i przedszkola na Sępolnie będzie miał dodatkowe sale lekcyjne i nową świetlicę
Wizualizacja nowej sali w budynku szkoła i przedszkola nr 12 na Maślicach we Wrocławiu ZIM

Na Maślicach jest jedna szkoła podstawowa i jedno przedszkole – w budynku przy ulicy Suwalskiej. Uczęszcza tam łącznie ponad 1,3 tysiąca dzieci. Potrzeby są większe, więc miasto zamierza przebudować obiekt. W planach ma także remont placówki na Sępolnie.

Zaczynamy od Maślic – od budynku szkolno-przedszkolnego pod adresem ul. Suwalska 5. Są tam puste pomieszczenia, które wcześniej zajmowała miejska biblioteka publiczna oraz rada osiedla. Miasto chce je przebudować i zaadaptować na cele dydaktyczne, a konkretnie:

• sale lekcyjne,
  • świetlicę,
  • bibliotekę,
  • pomieszczenia administracyjne i węzeł sanitarny.

Do wymiany są okna i drzwi. Poza tym trzeba wyremontować elewację budynku głównego, a także przebudować instalacje: sanitarną, grzewczą i teletechniczną.

Przetarg na to zadanie ma być ogłoszony wkrótce przez Zarząd Inwestycji Miejskich (jednostka budżetowa gminy).

Do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 12 uczęszcza łącznie 1356 dzieci, w tym 1151 do podstawówki i 205 do przedszkola. Oprócz tego na Maślicach działa jedno przedszkole prywatne – na 169 miejsc – oraz dwa niepubliczne punkty przedszkolne oferujące łącznie 50 miejsc.

Z północnego zachodu Wrocławia przenosimy się teraz na wschód – na urokliwe Sępolno. Tam pod adresem ulica Sławka 5 jest przedszkole, które wymaga remontu elewacji, czyli naprawy i zabezpieczenia ścian. Miasto chce to zrobić, ale nie może znaleźć wykonawcy projektu. Ostatnim razem nikt się nie zgłosił, dlatego Zarząd Inwestycji Miejskich spróbuje niedługo jeszcze raz w kolejnym przetargu.

Źródło: materiały organizatorów