4. Wyburzają znany parking przy ul. Swobodnej. Zrobi miejsce biurowcom. Zobacz zdjęcia
W zachodniej części dzielnicy Wrocław Południe rośnie centrum biznesowe. Na razie góruje tutaj Sky Tower,  a wokół niego budowane są kolejne biurowce (Centrum Południe, MidPoint 71, Wielka 27) Trwają właśnie prace nad rozbiórką wielopoziomowego parkingu przy ul. Swobodnej, by zrobić miejsce kolejnym budynkom, gdzie znajdą się biura do wynajęcia.
W zachodniej części dzielnicy Wrocław Południe rośnie centrum biznesowe. Na razie góruje tutaj Sky Tower, a wokół niego budowane są kolejne biurowce (Centrum Południe, MidPoint 71, Wielka 27) Trwają właśnie prace nad rozbiórką wielopoziomowego parkingu przy ul. Swobodnej, by zrobić miejsce kolejnym budynkom, gdzie znajdą się biura do wynajęcia.

Stację benzynową wyburzyli w ubiegłym roku, a teraz przyszedł czas na rozbiórkę kilkupoziomowego parkingu. Przy ulicy Swobodnej 64 we Wrocławiu od ubiegłego tygodnia trwają prace przy wyburzaniu. Co powstanie w tym miejscu?

Stacja paliw BP oraz piętrowy parking wiele lat działały w pobliżu centrum miasta. Działkę jednak sprzedano, a na potrzeby planów nowego właściciela, oba budynki przeznaczone zostały do rozbiórki. W 2022 r. rozebrano budynek stacji paliw, a teraz przyszedł czas na piętrowy parking. Od tygodnia ponownie prowadzone są tam prace. Materiał z rozbiórki jest segregowany, a teren przygotowywany pod nową inwestycję.

Co powstanie w miejscu dawnego parkingu i stacji paliw?

Działka o powierzchni 7919 mkw. została sprzedana w 2019 r. przez spółkę Orbis, do której należy znajdujący się obok sprzedanej działki hotel. Nieruchomość została zakupiona przez Echo Investment. Nowy inwestor zamierza wybudować tu biurowce. Choć dokładnych planów nie zdradza, to wiemy, że złożył już wniosek o pozwolenie na budowę.

Wniosek o pozwolenie na budowę budynku biurowo-konferencyjnego z usługami i garażem wielostanowiskowym wpłynął do Urzędu Miasta Wrocławia dokładnie 29 grudnia 2022 r. od spółki celowej PROJEKT 139 ''GRUPA ECHO'' Sp. z o.o. Sp. k.

Przy Swobodnej powstaną biurowce z salami kongresowymi i usługami

Jak wynika z ostatniego raportu kwartalnego Echo Investment S.A. (za III kwartał 2022 r.) na Swobodnej powstać ma łącznie 43 tys. mkw. powierzchni biurowych do wynajęcia. W raporcie informują również, że budowa pierwszego etapu (16,2 tys. mkw.) ma ruszyć w drugim kwartale 2023 roku, a jego zakończenie zaplanowano na pierwszy kwartał 2025 roku. Natomiast drugi etap (26,8 tys. mkw.) planują rozpocząć w I kwartale 2024 roku, a zakończyć w I kwartale 2026 r.

Powiększ obraz: <p>Trwa wyburzanie wielopoziomowego parkingu przy ulicy Swobodnej</p> Magdalena Pasiewicz
Trwa wyburzanie wielopoziomowego parkingu przy ulicy Swobodnej

Spółka Echo swój ostatni biurowiec nieopodal sprzedała za 100 mln zł

Inwestor wybudował w pobliżu inny biurowiec, przy ul. Powstańców Śląskich. MidPoint71, bo o nim mowa, kupił w ubiegłym roku czeski fundusz Trigea Real Estate Fund. To największy biurowiec we Wrocławiu oddany do użytku w roku 2022. Ta inwestycja od Echo Investment powiększyła wtedy rynek biurowy we Wrocławiu o ponad 36 tys. mkw. powierzchni. Według zapowiedzi, nowa inwestycja ma być jeszcze większa.