wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 18:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. „Przeczesujemy dno Odry metr po metrze” – trwają poszukiwania w okolicy mostu Grunwaldzkiego

Wyposażona w nowoczesny sonar Wodna Służba Ratownicza z Wrocławia wznowiła rano poszukiwania młodego mężczyzny, który w noc sylwestrową w niewyjaśnionych okolicznościach znalazł się w rzece – prawdopodobnie wpadł do Odry z mostu Grunwaldzkiego. – Przeczesujemy dno metr po metrze – mówi koordynator WSR.

Reklama

Jak już informowaliśmy, zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który podczas nocy sylwestrowej w niewyjaśnionych okolicznościach znalazł się w rzece, wpłynęło do Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Patrol, który pojawił się na miejscu, znalazł w Odrze fragmenty odzieży, jednak w kieszeniach nie było dokumentów. Dotychczasowe poszukiwania, w których pomagała także wrocławska straż pożarna, na razie nie przyniosły rezultatów.

Akcja trwa już kolejny dzień. Bierze w niej udział zadysponowana przez Komendę Miejską Policji we Wrocławiu Wodna Służba Ratownicza.

Skierowaliśmy do poszukiwań grupę trzech ratowników na dużej łodzi motorowej z sonarem holowanym Exproler MK II. To urządzenie z najwyższej światowej półki służące do szczegółowego poszukiwania obiektów pod wodą: mamy na żywo obraz tego, co się dzieje pod powierzchnią i od razu możemy zobaczyć to na monitorze laptopa. Jesteśmy w stanie rozpoznać wszelkie przedmioty znajdujące się na dnie, nawet gałęzie czy opony.
Dariusz Gwiaździński, koordynator WSR

– Pracujemy od godz. 8 i będziemy to robić do odwołania – dodał koordynator. – Zaczęliśmy od okolic mostu Grunwaldzkiego i miejsce po miejscu przesuwamy się w dół rzeki w stronę Wyspy Słodowej.

Co się właściwie wydarzyło? 

O dramatycznej nocy z 31 grudnia na 1 stycznia pisaliśmy w Nowy Rok. Akcja poszukiwawcza rozpoczęła się chwilę po północy. Zgłoszeń na numer 112 było kilka. Każde inaczej opisywało zdarzenie. Była mowa o mężczyźnie, który wskoczył lub wpadł do wody, ale także o dwóch mężczyznach. Ratownicy w rzece nikogo nie znaleźli. Prawdopodobnie jeden z mężczyzn wyszedł na brzeg. Poszukiwania drugiego trwają. 

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl