wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 21:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Problem ze smartfonem, laptopem albo czytnikiem? Sprawdź, gdzie uzyskać bezpłatną pomoc we Wrocławiu
Na zdjęciu starsza pani trzymająca w rękach smartfon. Kaspars Grinvalds/Shutterstock
Na zdjęciu starsza pani trzymająca w rękach smartfon.

Marzysz o wideorozmowie z wnukami, które mieszkają na drugim końcu świata, ale nie wiesz, jak się za to zabrać od strony technicznej? Chcesz nauczyć się korzystać z poczty elektronicznej albo założyć profil na Facebooku? Nie wiesz, jak ściągnąć aplikację na telefon albo twój czytnik nie działa, jak należy? Bezpłatną pomoc uzyskasz… we wrocławskiej bibliotece. A właściwie w dwóch. Oto szczegóły!

Reklama

Nowoczesne technologie rozwijają się w takim tempie, że trudno za nimi nadążyć, zwłaszcza jeśli ma się więcej niż 20 lat. Wbrew pozorom są jednak (na ogół) przyjazne i korzysta się z nich łatwiej, niż się nam wydaje na starcie. Żebyśmy mogli robić to bez stresu, często wystarczy mała podpowiedź, cierpliwie powtórzona instrukcja albo wyręczenie użytkownika w najtrudniejszej części zadania (np. zainstalowaniu aplikacji).

W których filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu możesz uzyskać taką pomoc?

Komputerowe wtorki w Mediatece

Jeśli masz problem z obsługą komputera, tableta, czytnika lub smartfona, możesz się zgłosić do Mediateki (pl. Teatralny 5, Centrum Innowacji na poziomie -1), gdzie w każdy wtorek między godz. 15 a 17 odbywają się komputerowe wtorki. Nie obowiązują zapisy, ale jeśli problem jest złożony lub nietypowy, warto wcześniej zadzwonić (tel. 71 347 12 82 i 71 347 12 68).

Pomocy udziela nasz wolontariusz, Wojtek, który mimo młodego wieku doskonale zna temat i potrafi przybliżać go innym, także seniorom. Może pomóc w obsłudze sprzętu elektronicznego, nauczyć korzystania z Internetu albo poczty elektronicznej, a także, najlepiej po wcześniejszym uzgodnieniu, w wielu innych sprawach
Martyna Gontarz, kierowniczka Mediateki.

Pogotowie smartfonowe przy Lwowskiej

W filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Lwowska 21) działa pogotowie smartfonowe, które wbrew nazwie pomaga nie tylko w rozwiązywaniu problemów ze smartfonami, ale także z innymi urządzeniami, np. tabletami.

Indywidualne konsultacje odbywają się w każdy wtorek między godz. 12.30 a 14. Trzeba się na nie zapisać. Można to zrobić mailowo (mbp06(at)biblioteka.wroc.pl) lub telefonicznie (tel. 71 364 69 65).

– Osoby, które korzystają z Pogotowia, potrzebują pomocy w najróżniejszych sprawach, np. w instalowaniu komunikatorów, robieniu zdjęć i dzieleniu się nimi z innymi, wysyłaniu SMS-ów itd.  – mówi Magdalena Kozłowska, która prowadzi konsultacje. – Pomagam w każdej tego typu sprawie i nie ma pytań, które uznałabym za dziwne. Zapraszam!

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl