4. Wrocław promuje się na targach turystycznych w Holandii i w Hiszpanii
Na zdjęciu otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu www.wroclaw.pl
Na zdjęciu otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu

Wrocław stara się o turystów. W styczniu przedstawiciele magistratu będą opowiadali o Wrocławiu na targach turystycznych w holenderskim Utrechcie oraz w Madrycie, stolicy Hiszpanii.

Czterodniowe Międzynarodowe Targi Turystyczne w Utrechcie rozpoczynają się w środę. VAKANTIEBEURS 2023 to jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych w Holandii. Jeszcze większy rozmach mają madryckie FITRUR 2023, które ruszą 18 stycznia i potrwają aż do 22 stycznia.

Turystyka wpływa na budżet miasta

Według specjalistów turystyka odpowiada za 10 proc. polskiego PKB, dla Wrocławia ten wskaźnik wynosi 6 proc., a władze miasta zabiegają aby był wyższy. Promocja stolicy Dolnego Śląska na branżowych imprezach za granicą to skuteczny sposób na zainteresowanie danym regionem i miastem.

- Dzięki odwiedzającym Wrocław turystom zarabiają nie tylko hotele i ich pracownicy oraz przewodnicy i właściciele restauracji. Goście zostawiają pieniądze w sklepach, w punktach usługowych i wielu innych miejscach – mówi Alfred Wagner, zastępca Wydziału Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Podczas prezentacji za granicą przedstawiciele magistratu zachęcają nie tylko do przyjazdu do Wrocławia latem, lecz przez cały rok. Jednym z wydarzeń, które działa jak magnes jest Jarmark Bożonarodzeniowy, odwiedzany przez tysiące Niemców i Czechów.