wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 16:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. ,,To było marzenie'' - do Seulu z Wrocławia bezpośrednim samolotem. Takiego połączenia jeszcze nie było

,,To było marzenie'' - do Seulu z Wrocławia bezpośrednim samolotem. Takiego połączenia jeszcze nie było

Magdalena Pasiewicz,

Z Wrocławia do Seulu polecimy bezpośrednio samolotem. W piątek (3 listopada) wystartował pełen pokład pierwszego samolotu. Odległość jaką pokona to ponad 8 tysięcy kilometrów. Pasażerowie do stolicy Korei Południowej lecą najnowocześniejszym samolotem świata - Boeingiem 787-8 Dreamliner. Loty zaplanowano raz w tygodniu, w piątki.

Reklama

Wrocław - Seul to ważne połączenie lotnicze

To historyczny moment. Bezpośredni samolot między Wrocławiem a Seulem to pierwsze regularne połączenie pomiędzy Wrocławiem a innym kontynentem. Pierwszy samolot wystartował z Wrocławia do Seulu w piątek (3 listopada) o godzinie 16.35. Lot trwa 11 godzin i 20 minut. 

W pierwszym locie na 252 miejsca w samolocie, zajętych jest 246. Nie ukrywam, że bardzo nam zależało akurat na tym kierunku. Nie bez powodu okolice Wrocławia nazywane są małym Seulem.To właśnie tu swoją siedzibę ma chociażby koreański koncern LG.
Cezary Pacamaj, prezes Zarządu Portu Lotniczego Wrocław.

W aglomeracji wrocławskiej potrzeba takich połączeń, bo to umacnia miasto - dzięki inwestycjom Korei (m.in. LG Energy Solution, Industrial Bank of Korea) mamy światowe koncerny. 

– Jest to bardzo ważne połączenie. Mamy tu sporą grupę społeczności koreańskiej, która tu żyje, pracuje i wrosła w tkankę naszego miasta i regionu. Dzięki nowemu połączeniu będą mogli swobodnie podróżować do swojego kraju, który jest też niesamowitym miejscem turystycznym – powiedział Karol Przywara, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław. 

Warto wspomnieć, że na terenie województwa dolnośląskiego zlokalizowanych jest ponad 580 firm koreańskich. To 48 proc. wszystkich firm koreańskich, które zainwestowały w całej Polsce.

To piękne podsumowanie związku Wrocławia z Koreą. Zaczęło się od biznesu, dzięki czemu powstała duża społeczność koreańska, która wzbogaca nas nie tylko ekonomicznie, ale i kulturowo. Wrocław ma też miasto partnerskie w Korei - Cheongju, które jest siedzibą giganta Energy Solution.
Magdalena Okulowska, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Wrocław na liście największych koreańskich inwestycji w Europie

Wrocław i aglomeracja wrocławska od lat ma silne biznesowe związki z Koreą Południową za sprawą inwestycji LG Energy Solution Wrocław. Przypomnijmy, że 13 kwietnia br. podpisano umowę partnerską Wrocławia z Cheongju. Z tego miasta wywodzi się koncern LG Energy Solution Wrocław.

Co roku z podwrocławskiej fabryki LG Energy Solution wyjeżdżają baterie do około 700 tysięcy samochodów elektrycznych. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo będzie ich nawet milion rocznie.

W kwietniu 2023 r. pisaliśmy na wroclaw.pl, że największa południowokoreańska firma logistyczna, otworzyła biuro regionalne we Wrocławiu.

Koreańczycy dziękują za samolot Wrocław - Seul 

– To marzenie nie mogłoby zaistnieć i się spełnić, gdyby nie współpraca. Chciałem podziękować wszystkim akcjonariuszom, którzy wspólnie przekonywali PLL LOT do tego, aby to połączenie uruchomić – powiedział Cezary Pacamaj. 

Dodał również, że Koreańczycy są zachwyceni i dziękowali za to połączenie. 

Samolotem z Wrocławia do USA?

Kolejne marzenie wrocławskiego portu lotniczego to bezpośrednie połączenie do USA. Wszystko za sprawą potężnej inwestycji Intela koło Wrocławia

- O San Francisco też marzymy, chcielibyśmy takie połączenie uruchomić - przyznała Katarzyna Piskorz, członek zarządu ds. korporacyjnych w PLL LOT.

Katarzyna Piskorz dodała, że sukcesem jest nowe połączenie LOT-u do Seulu. Będzie obsługiwane raz w tygodniu. Boeingi 787 Dreamliner między Wrocławiem a Seulem będą latały w piątki, ale nie wykluczone, że takich połączeń pojawi się więcej. 

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl