wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

22°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 15:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Gdzie nad wodę na Dolnym Śląsku?
Kliknij, aby powiększyć
Na zdjęciu jedno z wrocławskich kąpielisk. Gdzie jeszcze warto wybrać się nad wodę na Dolnym Śląsku? Sprawdź! www.wroclaw.pl
Na zdjęciu jedno z wrocławskich kąpielisk. Gdzie jeszcze warto wybrać się nad wodę na Dolnym Śląsku? Sprawdź!

Kiedy robi się cieplej, wrocławskie kąpieliska przeżywają oblężenie. W takiej sytuacji warto rozważyć wycieczkę nad jezioro lub pobliskie plaże, których w naszym regionie jest całkiem sporo. Błękitna Laguna, Staw Jelczański czy Zalew Mietkowski? Sprawdź, gdzie na Dolnym Śląsku można wybrać się nad wodę!

Reklama

Kopalnia Wrocław

Kopalnia w Paniowicach to miejsce położone zaledwie pół godziny drogi od Wrocławia. Powstała na terenie dawnej kopalni odkrywkowej i obecnie jest jednym z najpopularniejszych kąpielisk na Dolnym Śląsku. Do dyspozycji są aż 3 plaże, strefa sportów wodnych dla aktywnych, a nawet wyspa ze specjalną strefą wyznaczoną dla psów. Na terenie kompleksu znajdziemy również część gastronomiczną z food truckami.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Kopalnia Wrocław mieści się w Paniowicach. Zobacz, gdzie jeszcze można pojechać nad wodę na Dolnym Śląsku! materiały prasowe
Kopalnia Wrocław mieści się w Paniowicach. Zobacz, gdzie jeszcze można pojechać nad wodę na Dolnym Śląsku!

Błękitna Laguna w Siechnicach

Od kilku lat na terenie Siechnic, na zbiorniku wodnym Błękitna Laguna, działa pierwsze w historii gminy kąpielisko. Obiekt cieszy się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców okolicznych miejscowości. Podzielony jest na kilka stref, w których znajdziemy m.in. boisko do piłki siatkowej, pomost do rekreacji, gdzie wynajmiemy rowerki wodne i kajaki oraz miejsce do grillowania.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Błękitna Laguna w Siechnicach to pierwsze kąpielisko w tej gminie. Sprawdź, gdzie jeszcze warto pojechać nad wodę! www.wroclaw.pl
Błękitna Laguna w Siechnicach to pierwsze kąpielisko w tej gminie. Sprawdź, gdzie jeszcze warto pojechać nad wodę!

Zalew w Starej Morawie

Zalew w Starej Morawie to idealne miejsce na wakacje na Dolnym Śląsku. Znajdujący się nieopodal Stronia Śląskiego, jest jednym z najwyżej położonych sztucznych zbiorników w Polsce. Oprócz samego kąpieliska i plaży, turyści mogą skorzystać tam także z wypożyczalni sprzętów wodnych i placów zabaw dla dzieci. Główną atrakcję stanowi jednak nietypowe molo z wieżą widokową.

Zalew Stradomia

To jedna z największych atrakcji Gminy Syców. Nad tym dolnośląskim zalewem można się opalać na ogromnej, bo aż 300-metrowej piaszczystej plaży. Kąpielisko ma łagodne zejście i jest strzeżone przez ratowników, co sprawia, że to bezpieczne miejsce do pływania dla dzieci. Dodatkowo w okolicy działają punkty gastronomiczne, są również boiska do gry w siatkówkę, piłkę plażową czy koszykówkę oraz wypożyczalnia sprzętów wodnych.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Zalew Stradomia to jedna z największych atrakcji Gminy Syców. Znajdziemy tam 300 metrów piaszczystej plaży. www.wroclaw.pl
Zalew Stradomia to jedna z największych atrakcji Gminy Syców. Znajdziemy tam 300 metrów piaszczystej plaży.

Camping Sudety w Bielawie

Można być jednocześnie na plaży i w górach. Wystarczy wybrać się nad Jezioro Bielawskie. Mieści się tam Camping Sudety, kąpielisko u podnóża Gór Sowich. Kompleks składa się z basenów, wodnego placu zabaw, ale i wyspy z miejscami do grillowania. Dla aktywnych przygotowano również boiska sportowe, ściankę do tenisa oraz siłownię plenerową. To wszystko w odległości zaledwie ok. 50 km od Wrocławia.

Biały Kościół, kąpielisko Nad Stawami

Miejsce dla tych, którzy szukają latem na Dolnym Śląsku spokojniejszej przestrzeni do opalania czy pływania. Kąpielisko znajduje się ok. 50 km od Wrocławia i zlokalizowane jest nad dwoma jeziorami. Największymi atrakcjami są tutaj piaszczysta plaża i urokliwa okolica Wzgórz Niemczańsko-Strzelińskich. Dla dzieci przygotowano również plac zabaw oraz brodzik wyposażony w zjeżdżalnie.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Biały Kościół to kąpielisko nad dwoma stawami. Zobacz, jakie atrakcje kryje to miejsce! Marlena Urbaniak
Biały Kościół to kąpielisko nad dwoma stawami. Zobacz, jakie atrakcje kryje to miejsce!

Kąpielisko Pierwszy Staw Jelczański

Plaża nad stawem w Jelczu-Laskowicach to znane, szczególnie wśród starszych pokoleń, miejsce letniego odpoczynku. To dolnośląskie kąpielisko ma 8 hektarów powierzchni i leży na skraju lasu, co podczas upałów stanowi ogromny atut. W ciągu dnia czas spędzają tam rodziny z dziećmi, a wieczorami odbywają się imprezy w okolicznych lokalach i barach.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Kąpielisko w Jelczu-Laskowicach mieści się w pobliżu lasu. Sprawdź, gdzie warto pojechać nad jezioro! www.wroclaw.pl
Kąpielisko w Jelczu-Laskowicach mieści się w pobliżu lasu. Sprawdź, gdzie warto pojechać nad jezioro!

Zalew Radkowski

Z dzieckiem nad wodę na Dolnym Śląsku najlepiej wybrać się nad Zalew Radkowski. W zeszłym roku został tu otwarty park wodny Ninja Water Park oraz splash tower  ogromna wieża ze zjeżdżalniami i 10-metrowym wodospadem. Oprócz atrakcji dla najmłodszych, znajdziemy tu również piaszczystą plażę z łagodnym zejściem oraz punkty gastronomiczne, w tym restaurację z barem. Uroku temu miejscu dodaje jednak widok na Góry Stołowe.

Jezioro Mietkowskie

Ten zalew od lat przyciąga mieszkańców Wrocławia i okolic. To miejsce z piaszczystą plażą, czystą wodą i widokiem na Ślęże. Na odwiedzających czeka tam mnóstwo atrakcji. Przy jeziorze działa chociażby szkoła windsurfingu, gdzie z pomocą instruktorów można uprawiać sporty wodne. Zalew to także oficjalne stanowisko Polskiego Związku Wędkarskiego, w związku z czym można tu również łowić ryby.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Na zdjęciu Zalew Mietkowski. To największe jezioro na Dolnym Śląsku. www.wroclaw.pl
Na zdjęciu Zalew Mietkowski. To największe jezioro na Dolnym Śląsku.

Jezioro Bystrzyckie

Jezioro Bystrzyckie to ponad stuletni sztuczny zbiornik wodny. Położony jest u stóp Zamku Grodno w Zagórzu Śląskim. To idealne miejsce na odpoczynek i relaks, bo mimo że jest to perełka Dolnego Śląska, to w sezonie nie przyjeżdża do niej wielu turystów. Nad samym jeziorem zawieszona jest kładka, na której zamontowano ławeczki multimedialne. Po naciśnięciu przycisku słychać więc śpiew ptaków. Warto również wybrać się tu na spacer po kamiennej tamie, z której roztaczają się niesamowite widoki.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl