4. 1200 Wielkanocnych Paczek Dobrych Relacji trafi w tym tygodniu do najbardziej potrzebujących wrocławian
Na zdjęciu prezydent Wrocławia Jacek Sutryk rozdaje paczki klientom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Maciej Kulczyński

Babka, kakao, herbata, kukurydza – to tylko kilka z wielu produktów spożywczych, które otrzymali klienci Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Oprócz tego są warsztaty kartek świątecznych i drobny poczęstunek. „Chcemy, aby to nie było tylko rozdanie paczek, dlatego stworzyliśmy namiastkę atmosfery przedświątecznej” – mówi Andrzej Mańkowski, dyrektor MOPS.

W MOPS przy ul. Namysłowskiej było w poniedziałek (27 marca) tłoczno. Słychać było głośne rozmowy, pachniało żurkiem. W centrum wydarzeń był zajączek wielkanocny, który wraz z prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem i dyrektorem MOPS-u Andrzejem Mańkowskim rozdawał paczki.

Zaprosiliśmy tutaj podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznych, którym z różnych powodów żyje się trudniej. Chcemy, by dzięki tej akcji święta były dla nich choć odrobinę radośniejsze.
Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

Kawa, cukier, babka – wszystko się przyda

W paczce, którą otrzymali dziś klienci MOPS-u, są podstawowe produkty spożywcze: herbata, kawa, kakao, makaron, kukurydza i ogórki konserwowe, jest też babka, cukier i ciastka. Pana Macieja ucieszyła też kartka, którą znalazł w paczce.

Wszystko się przyda. Jestem osobą niepełnosprawną i jest mi ciężko, a to zawsze jest dodatkowa pomoc.
Pan Maciej

Dzisiejsze spotkanie jest jednym z czterech przygotowanych przez MOPS i organizacje pozarządowe. Kolejne odbędą się w MOPS przy ul. Kamieńskiego i ul. Skoczylasa oraz w Czasoprzestrzeni przy ul. Tramwajowej.

Powiększ obraz: <p>Wielkanocne Paczki Dobrych Relacji przygotowane przez MOPS i organizacje pozarządowe</p> Maciej Kulczyński

Więcej niż paczka

Do rozdania jest 1200 paczek. Osoby, które mają je otrzymać, są wyznaczane przez pracowników socjalnych. Jak zaznacza Andrzej Mańkowski dyrektor MOPS, dzisiejsze spotkanie to coś więcej niż tylko rozdanie paczek:

Chcemy, aby nasi klienci nie tylko wzięli paczkę, ale też spędzili z nami trochę czasu. Dlatego stworzyliśmy namiastkę dobrej atmosfery przedświątecznej.
Andrzej Mańkowski dyrektor MOPS

– Można poczęstować się żurkiem, można zjeść jajko, a uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych we Wrocławiu przygotowali pyszne ciasta – wymienia Andrzej Mańkowski.