Nowoczesne centrum serwisowania autobusów stanie we Wrocławiu

Polbus podpisał umowę na budowę nowoczesnego centrum serwisowego dla autobusów. Warta kilkanaście milionów złotych inwestycja powstanie przy ul. Kościerzyńskiej. 

  • fot. Polbus


13 czerwca podpisano umowę rozpoczynającą nową inwestycję spółki Polbus-PKS z siedzibą we Wrocławiu, związaną z budową jednego z najnowocześniejszych centrów serwisu autobusów w kraju. W ramach wartej kilkanaście milionów złotych inwestycji powstaną m.in. okręgowa stacja kontroli pojazdów, stacja obsługi autobusów wyposażona w nowoczesne urządzenia naprawcze, myjnia, strefa socjalna dla kierowców oraz zaplecze biurowe. Będą też stanowiska do sprzątania floty. Całość przedsięwzięcia zlokalizowana będzie na należącej do spółki nieruchomości przy ul. Kościerzyńskiej we Wrocławiu.

 - Dotychczasowa stacja jest mało funkcjonalna. Choćby przez to, że ma tylko dwie bramy wjazdowe co ogranicza pole manewru. Nie ma też np. profesjonalnej myjni dla autobusów. Czas na zmiany – mówi Krzysztof Balawejder, prezes spółki Polbus-PKS Wrocław.
Centrum serwisowe ma obsługiwać nie tylko autobusy lokalnego przewoźnika ale i wszystkich innych chętnych, czy to z regionu, czy nawet całego kraju.
– Nie ukrywamy, że będzie to również dla nas źródło dodatkowe zarobku. Kierowcy spoza Wrocławia, którzy odwiedzą nasz serwis będą mogli skorzystać z zaplecza hotelowego i małej gastronomii – dodaje Krzysztof Balawejder.

Korzyści dla pasażerów 

Nowe centrum ułatwi szybkie i sprawne sprzątanie floty autobusów Polbus a także szybsze ich serwisowanie. Już wiadomo, że system pracy będzie tam zorganizowany inaczej niż dotychczasi, bo w trybie 24 godzinnym. – Ta zmiana może wiązać się z zatrudnieniem kolejnych mechaników. W tej chwili pracuje u nas w serwisie 35 osób – mówi Krzysztof Balawejder.

Planowany termin oddania do użytku to III kwartał 2019 r. Polbus-PKS Sp. z o. o. to nadzorowany przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa podmiot, w którym skarb państwa posiada ponad połowę udziałów. Spółka dysponuje ponad 150 autobusami i minibusami realizującymi połączenia regularne, szkolne, przewozy pracownicze oraz wynajmy okazjonalne. Ponadto zarządza dworcami autobusowymi we Wrocławiu, Oleśnicy i Środzie Śląskiej.Zgłoś uwagę