wroclaw.pl strona główna Wrocławski Budżet Obywatelski

Infolinia 71 777 7777

23°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:15

wroclaw.pl strona główna
  1. Wrocławski Budżet Obywatelski
  2. Lista projektów 2023
  3. Projekt nr 148

Nr projektu Nr projektu 148

PROJEKT PONADOSIEDLOWY:
do 3 000 000 zł

“Droga Pokoju” - odnowienie popękanych kafli i inspirująca ścieżka edukacyjna [WBO. 2023]

Głosów: 1 257

inneKategoria

3 000 000 złBudżet zweryfikowany

Niewybrany w głosowaniu Status

1 257

oddanych głosów

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie, tablice będą musiały zostać wykonane w technologii, która zabezpieczy pieszych przed ryzykiem poślizgnięcia się oraz muszą być zgodne z zasadami standardów dostępności. Wskazana w opisie treść tablic jest przykładowa, ostateczny wygląd będzie zależał od technologii wykonania i zostanie ustalona z Liderem na etapie realizacji. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 3 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Załączniki mają charakter wyłącznie pomocniczy, a w przypadku rozbieżności między opisem projektu a załącznikiem decydujący jest opis projektu. Na etapie opracowania dokumentacji projektowej konieczne będzie uzyskanie zaleceń/postanowień/decyzji konserwatorskich Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, których treść może mieć istotny wpływ na ostateczny kształt projektu.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie, tablice będą musiały zostać wykonane w technologii, która zabezpieczy pieszych przed ryzykiem poślizgnięcia się oraz muszą być zgodne z zasadami standardów dostępności. Wskazana w opisie treść tablic jest przykładowa, ostateczny wygląd będzie zależał od technologii wykonania i zostanie ustalona z Liderem na etapie realizacji. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 3 000 000 zł, dlatego projekt musi trafić do puli ponadosiedlowej. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Załączniki mają charakter wyłącznie pomocniczy, a w przypadku rozbieżności między opisem projektu, a załącznikiem, decydujący jest opis projektu. Na etapie opracowania dokumentacji projektowej konieczne będzie uzyskanie zaleceń/postanowień/decyzji konserwatorskich Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, których treść może mieć istotny wpływ na ostateczny kształt projektu. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 148 i 149.

Opis projektu

Przedmiotem projektu jest odnowienie popękanych płyt chodnikowych na trasie pomiędzy Mostem Tumskim a ul. Św. Jadwigi. W ramach inwestycji planuje się przygotowanie nowych kafli w formie horyzontalnych tablic, inspirujących do pokoju i pojednania oraz prezentujących dorobek historyczny i kulturowy Ostrowa Tumskiego. Poszczególne kafle odnosić się będą do konkretnych wartości prowadzących do pokoju takich jak prawda, mądrość, miłosierdzie. Wybrane z nich powiązane będą z konkretnym wydarzeniem historycznymi czy dorobkiem kultury chrześcijańskiej.

Uzasadnienie projektu

Projekt przewiduje poprawę estetyki ścieżki, będącej w obrębie Parku Kulturowego, dokładnie na trasie intensywnego ruchu pieszego. Realizuje również cele z zakresu kultury i turystyki. Poprzez opracowanie przejrzystych tablic informacyjnych o Ostrowie Tumskim w spójny, atrakcyjny i dostępny sposób prezentowałyby fakty o tej ważnej lokalizacji. Miejsce to jako kolebka chrześcijaństwa w regionie i siedziba pierwszych Piastów mogłoby stać się czytelną wizytówką Wrocławia jako wielokulturowego miasta spotkań, gdzie kultura chrześcijańska daje się poznać jako siła napędowa do pojednania, pokoju i realizacji dzieł miłosierdzia.

Grupa beneficjentów projektu

Z przedsięwzięcia skorzystają przede wszystkim mieszkańcy osiedla, ale również przechodnie - mieszkańcy Wrocławia oraz turyści.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

700 000 osób

Elementy projektu

1 x Opracowanie dokumentacji projektowej - projekt wykonawczy płyt
1 x Prace archeologiczne i przygotowanie terenu
10 x Wykonanie płyt
1 x Usunięcie uszkodzonych płyt i montaż nowej drogi

Lokalizacja

Pomiń mapę

projekt ponadosiedlowy Lokalizacja

Stare Miasto Osiedle

Lokalizacja szczegółowa Inwestycja dotyczy odnowienia popękanych kafli ulicy Najświętszej Marii Panny, usytuowanej na Wyspie Piasek pomiędzy Mostem Tumskim a ul. Świętej Jadwigi. “Droga Pokoju” znajduje się w obrębie Parku Kulturowego Stare Miasto.

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

Do nieważnych zostały zaliczone przypadki niezgodnego z zasadami wypełnienia kart papierowych, niepotwierdzenia głosu kodem SMS, powtórnego oddania głosu z użyciem tego samego nr PESEL.

1 257

Liczba głosów: internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław w dniu 12.10.

Dotyczy głosów ważnych.

Internet

1 257

Papier

0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Dotyczy głosów ważnych.

Kobiety

785

Mężczyźni

472

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.