Spartanie mają nowego managera

Rafał Dobrucki został nowym szkoleniowcem Betardu Sparty Wrocław. Wielokrotny medalista drużynowych i indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu, a aktualnie trener reprezentacji Polski juniorów, będzie pracował we Wrocławiu w sezonach 2017 i 2018.


Nowy opiekun Spartan przy okazji podpisywania kontraktu zaznaczał, że cieszy się na nowe wyzwanie i wyznaczył jasny cel na nadchodzący sezon:

- Z jednej strony praca z tak silną drużyną, w tak profesjonalnie prowadzonym klubie, to duża satysfakcja. Patrzę na nasz skład i myślę sobie - możemy wspólnie zrobić naprawdę dużo. Z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że oczekiwania kibiców są ogromne. Plan na wspólne działanie jest jasny i precyzyjny. Wracamy do Wrocławia na nowy Stadion Olimpijski, a tym samym musimy wrócić na podium w sezonie 2017. Chcemy przy tym pokazać widowiskowy i skuteczny speedway – zaznacza Dobrucki.

Następca Piotra Barona będzie mógł liczyć na młody i ambitny skład, który w przyszłym sezonie ma czarować kibiców na Stadionie Olimpijskim. Wciąż ważne kontrakty mają zawodnicy stanowiący trzon tej ekipy z zeszłego sezonu, a więc Woffinden, Janowski, Milik czy Drabik. Kwestie ewentualnych wzmocnień będą rozważane od 1 listopada, kiedy to oficjalnie otwiera się okienko transferowe.

Przesiąknięty żużlem

Dobrucki to jeden z najlepszych żużlowców w Polsce w latach 90. Swoje pierwszy treningi odbywał właśnie na torze we Wrocławiu pod okiem ojca - wybitnego szkoleniowca Zdzisława Dobruckiego oraz innej trenerskiej gwiazdy - Ryszarda Nieścieruka. Zawodowcem został w 1993 roku reprezentując barwy Polonii Piła. W każdym kolejnym roku potwierdzał swoją jakość i rozwijał swój potencjał. Zdobywał medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski, występował w finałach Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów, turniejach Złotego Kasku, a także reprezentował kraj w ramach Drużynowych Mistrzostw Świata. Od 2000 roku był także stałym członkiem cyklu Grand Prix. Jego kariera zawodnicza była naznaczona fatalnymi kontuzjami. Dobrucki trzykrotnie w wyniku wypadku na torze doznawał złamania kręgosłupa. Po ostatnim razie, w 2011 roku zdecydował się zakończyć karierę żużlowca i poszedł w ślady ojca zostając trenerem.

Młody, ale utytułowany szkoleniowiec

Rafał Dobrucki zadebiutował jako manager w 2012 roku obejmując stanowisko opiekuna żużlowców Falubazu Zielona Góra. Już po roku pracy zdobył swoje pierwsze Mistrzostwo Polski udowadniając, że sprawdza się w nowej roli. Od 2012 roku jest także trenerem młodzieżowej reprezentacji Polski. Wyniki jego podopiecznych mówią same za siebie. Prowadzona przez niego kadra brała udział w 10 finałach wielkich imprez, z czego dziewięciokrotnie cieszyła się ze złotego medalu, jedynie raz ustępując rywalom i zdobywając srebro. Nie pozostaje nic innego jak wierzyć, że nowy dowódca Spartan zatryumfuje także i we Wrocławiu. Charyzmy i autorytetu z pewnością mu nie zabraknie.

 

 

Zgłoś uwagę