Agata Sawicka wraca do treningów z Impelem Wrocław

Do Wrocławia wraca Agata Sawicka – reprezentantka Polski i czołowa zawodniczka Impela Wrocław.  Do treningów z zespołem, które musiała przerwać z powodu kontuzji dołączy już 27 grudnia. Proces rekonwalescencji przebiegł nadzwyczaj dobrze.

  • fot: Impel


Podczas finałowego meczu Igrzysk Europejskich w Baku, libero wrocławskiej drużyny ofiarną grę w obronie okupiła kontuzją kolana. Po kompleksowych badaniach w Łodzi postawiono diagnozę – zerwanie przednich więzadeł krzyżowych w kolanie. Agata przeszła operację, a teraz pod okiem specjalistów powraca do zdrowia. – Bardzo się cieszę, że mogę być już z zespołem i zacząć normalnie trenować. Przede mną praktycznie trzy zajęcia rehabilitacyjne, a po świętach na stałe wracam do Wrocławia. Nie ukrywam, że jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa – komentuje libero Impel Wrocław, Agata Sawicka.

Po pierwszej rundzie fazy zasadniczej zespół ze stolicy Dolnego Śląska zajmuje trzecią pozycję w Orlen Lidze, a także trzecie miejsce w grupie E w Lidze Mistrzyń, które nie skreśla szans na dalszą grę w elitarnych rozgrywkach. Agata Sawicka z pewnością może pomóc drużynie w trudnych meczach, a bardzo możliwe, że już w styczniu zobaczymy popularną Qlkę na boisku. – Agata powoli wraca do treningów. Sama rehabilitacja przebiega bardzo dobrze – komentuje Marek Solarewicz.

Sama siatkarka jest bardzo pozytywnie nastawiona. Warto pamiętać o świetnej dyspozycyjności Lenki Dürr, która we wrocławskim zespole występuje od początku sezonu. Możemy być pewni, że nie zabraknie rywalizacji o rolę pierwszej libero. –  Mamy bardzo dobre, doświadczone zawodniczki i myślę, że jesteśmy w stanie grać jeszcze lepiej, dać jeszcze więcej energii z siebie, a ta druga runda będzie dla nas korzystniejsza – dodaje Sawicka.

Styczeń dla Impelek będzie bardzo pracowity. W kolejnych spotkaniach zmierzą się między innymi z Chemikiem Police i Telekomem Baku. 

Zgłoś uwagę