Nowe auta egzaminacyjne już w WORD [ZDJĘCIA]

Pierwsze dwanaście nowych i lśniących aut marki Toyota Yaris jest już w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego przy ul. Łagiewnickiej. Trwają odbiory. Na egzaminy na tych samochodach będzie można się zapisać najpewniej na początku grudnia. Zobaczcie jak wyglądają! 

  • fot. Tomasz Walków

  • fot. Tomasz Walków

  • fot. Tomasz Walków

  • fot. Tomasz Walków

  • fot. Tomasz Walków

  • fot. Tomasz Walków

  • fot. Tomasz Walków


W czerwcu WORD rozstrzygnął przetarg na wynajem nowych aut egzaminacyjnych. Wygrała go firma Toyota Nowakowski i to ona dostarczy 24 fabrycznie nowe toyoty yaris. Zastąpią one wysłużone już renault clio. W tej chwili na terenie WORD jest już 12 pojazdów, kolejna dostawa ma się odbyć w ciągu pół roku. WORD wymienił auta, żeby zaoszczędzić na kosztach.
 - Renaulty, które kupiliśmy ponad 5 lat temu są już wysłużone i bardzo duże koszty pochłania ich eksploatacja. Teraz zdecydowaliśmy się na wynajem nowych aut, bo to dużo tańsze rozwiązanie – mówił nam w czerwcu Grzegorz Kajca, dyrektor WORD Wrocław.

Pierwsze nowe samochody na egzaminach pojawią już najpewniej już na początku grudnia.
– W tej chwili trwają odbiory. Sprawdzamy czy wszystko jest zgodne z naszym zamówieniem – mówi Tomasz Koźmiński, kierownik działu organizacji i logistyki w WORD.
Pracownicy ośrodka muszą też odpowiednio oznaczyć nowe pojazdy. 
 - Zależy nam aby egzaminujący mogli skorzystać z nich jak najszybciej. Prosimy, żeby śledzić naszą stronę internetową tam pojawi się informacja o zapisach na egzamin toyotą  – dodaje Łucjan Górski, egzaminator nadzorujący.
Nowe auta mają małolitrażowe silniki i są wyposażone we wszelkie udogodnienia dla kierowców. W dodatku posiadają napęd spalinowy i instalację gazową.
Pierwsze szkoły jazdy już nawet rozpoczęły szkolenia na toyotach. Komplet nowych aut tej marki zakupiła m.in. szkoła „Kursant”.
 - Clio będzie dostępne na egzaminach jeszcze przez rok więc podchodzimy do tematu spokojnie. Rzeczywiście niektóre szkoły już kupiły toyoty, niektóre jeszcze czekają. Są też tacy, którzy zastanawiają się nad kupnem auta inne marki, bo ostatnio zaktualizowane przepisy zliberalizowały podejście do aut egzaminacyjnych  - mówi Tomasz Pośledni ze Stowarzyszenia Instruktorów i Wykładowców Kształcenia Kierowców.

WORD za wynajęcie 24 aut za 4 lata zapłacił około 260 tysięcy złotych.

Zgłoś uwagę