23 lipca: Remont mostów Uniwersyteckich: 6 i 7 objazdami [SCHEMAT]

W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z poprawą stanu technicznego Mostu Uniwersyteckiego, od 23 lipca 2016 roku (sobota)  planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowej 6, 7 i kursów nocnej linii utobusowej 247.
Przypomnijmy, że od 30 lipca ( zakończyło się usuwanie awarii przy skrzyżowaniu ulicy Żmigrodzkiej z ulicą Na Polance) tramwaje linii 7 będą mogły wrócić na Nadodrze.(patrz mapka)


  • Tramwaje linii 6 w kierunku pętli „Krzyki”  pojadą objazdem od placu Bema przez mosty Młyńskie i Halę Targową do ulicy Grodzkiej, a w kierunku przeciwnym od placu Teatralnego przez ulicę Teatralną, Skargi, pl. Dominikański, Halę Targową i mosty Młyńskie do placu Bema.
  • Tramwaje linii 7 w w obu kierunkach będą kursowała przez most Pomorski, ulicę Pomorską i plac Staszica z pominięciem przystanków zlokalizowanych na ulicy Drobnera i Chrobrego.
  • Kursy linii nocnej 247 zostaną skierowane w obu kierunkach od ulicy Drobnera przez ulicę Dubois, Pomorską i most Pomorskie do ulicy Nowy Świat. Przystanek dla linii nocnej 247 na ulicy Drobnera, pomiędzy ulicą Dubois, a ulicą Cybulskiego (na wysokości Baru „Mewa”), zostanie przeniesiony na ulicę Dubois za skrzyżowaniem z ulicę Drobnera (przystanek dla linii C, 128, 144 i 250).

Pobierz informację w pliku pdfZgłoś uwagę