12 września: Bieg Solidarności. Utrudnienia

Bieg będzie prowadzony na odcinku od ulicy Na Grobli (start i meta na terenie hotelu Wodnik), ulicą Międzyrzecką, Nizinną i Bierdziańską. Trasa zostanie wyłączona z ruchu kołowego w godzinach od 8.00 do 17.00 z przerwami.


Organizacja ruchu

Bieg będzie prowadzony na odcinku od ulicy Na Grobli (start i meta na terenie hotelu Wodnik), ulicą Międzyrzecką, Nizinną i Bierdziańską. Trasa zostanie wyłączona z ruchu kołowego w godzinach od 8.00 do 17.00 z przerwami. Organizator wyeliminował możliwość parkowania pojazdów przy ul. Na Grobli oraz ul. Międzyrzeckiej po obu stronach jezdni. W celu wydzielenia dwóch kierunków ruchu dla biegaczy na jezdni organizator przygotował tablice U-21a, b lub U-23a.

Komunikacja miejska

Linia autobusowa 120 prowadzona będzie stała trasą z zastrzeżeniem, że na czas trwania imprezy ruch będzie się odbywać pod nadzorem Policji. Autobusy 120 poruszać będą się za kolumna biegaczy lub wahadłowo (obok kolumny biegaczy). Ruch kołowy i pieszy na trasie będzie zatrzymywany przez służby porządkowe po pojawieniu się na trasie pojazdu z napisem „pilot biegu”.

Zgłoś uwagę