1°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 06:00

3. Ślęza liderem tabeli

Koszykarki Ślęzy Wrocław pokonały we własnej hali ŁKS SMS Łódź 66:58 w meczu grupy B 11 kolejki 1. ligi kobiet. Dzięki zwycięstwu wrocławianki awansowały na pierwsze miejsce w tabeli. Podopieczne trenera Radosława Czerniaka mają co prawda tyle samo punktów co Poznań City Center  AZS, ale korzystniejszy bilans punktowy pozwolił im wyprzedzić ekipę z Poznania.

Zwycięstwo nad ŁKS było dla Ślęzy siódmą wygraną z rzędu. Gospodynie od pierwszych minut grały agresywnie w obronie i skutecznie w ataku. W połowie trzeciej kwarty przewaga wrocławianek wynosiła aż 21 punktów. Po spotkaniu koszykarka Ślęzy Iwona Winnicka przyznała jednak, że był to mimo wszystko ciężki, bardzo fizyczny mecz.

- Musieliśmy się sporo natrudzić, bo rywalki postawiły trudne warunki, ale udało nam się dowieźć tą wygraną do samego końca – dodała.

W kolejnym meczu Ślęza zmierzy się w sobotę, 7 grudnia, na wyjeździe z AZS Poznań. Z kolei następny mecz we Wrocławiu koszykarki Ślęzy rozegrają 14 grudnia. Do stolicy Dolnego Śląska przyjedzie wówczas Ostrovia Ostrów Wielkopolski.

Ślęza Wrocław – ŁKS SMS Łódź 66:58 (20:10, 17:12, 16:13, 13:23).

Ślęza: Łata 16, Kuras 11, Śnieżek 8, Bandyk 7, Jasnowska 6, Czarnecka 6, Winnicka 4, Zuchora 4, Czmochowska 2, Tajerle 2, Pelc 0, Kret 0.

ŁKS: Głocka 20, Polit 16, Kenig 12, Grzelak 6, Kolasa 2, Pisera 2, Danych 0, Olejnik 0.