Odświeżają kładkę Zwierzyniecką

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta zlecił odświeżanie kładki Zwierzynieckiej i zabezpieczanie jej przed rdzą. W tej chwili pokryta jest szarym podkładem, ale docelowo ma być szaro-niebieska

  • Po lewej: kładka jeszcze przed remontem, po prawej: w trakcie prac

  • Odnowione schody i podjazdy fot. ZDIUM

  • Balustrady kładki pokryte są na razie szarym podkładem, docelowo mają być pomalowane szarą i niebieską farbą. fot. ZDIUM


Trwa szybki remont kładki Zwierzynieckiej prowadzącej z ulicy Na Grobli pod Bramę Japońską wrocławskiego zoo. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta zlecił naprawienie schodów i podjazdów dla wózków oraz zabezpieczenie przeprawy przed korozją. Robotnicy najpierw usunęli rdzę a potem pomalowali kładkę, na razie szarym, antykorozyjnym podkładem. Docelowo ma być szaro-niebieska.
Prace, jeśli pogoda pozwoli, mają zakończyć się do końca tygodnia. - Wszystko po to, aby bezpiecznie, wygodnie i estetycznie można było dotrzeć do ZOO również od strony ul. Na Grobli i parkingów autokarowych przy wybrzeżu Słowackiego – mówi Ewa Mazur, rzecznik prasowa ZDiUM.
Czytaj więcej: Dodatkowe miejsca parkingowe dla gości zoo i Hali Stulecia 
To jednak nie jest zapowiadany gruntowny remont kładki. Ten ma zostać wykonany w ciągu 5 lat. Na liście przepraw dla pieszych i mostów, które pójdą niedługo do remontu jest o wiele więcej pozycji. W tej chwili trwa remont jednego z mostów Jagiellońskich, a w planach są kolejne inwestycje.
Czytaj więcej: Które mosty pójdą do remontu w ciągu najbliższych trzech lat? 

Zgłoś uwagę