„Belfer” we Wrocławiu. Powstaje druga seria odcinków

Druga seria „najlepszego polskiego serialu fabularnego” nagrodzonego statuetką Orły 2017 będzie kręcona we Wrocławiu. Właśnie do liceum w stolicy Dolnego Śląska przyjedzie Paweł Zawadzki (w tej roli niezmiennie Maciej Stuhr) i szybko przekona się, że i tym razem przyjdzie mu nie tylko uczyć, ale i wyjaśniać uczniowskie tajemnice. Zdjęcia do „Belfra” rozpoczęły się 4 kwietnia.

  • maciej stuhr belfer wrocław

    Maciej Stuhr w drugiej serii „Belfra”/fot. R. Palka

  • belfer wrocław michalina łabacz

    Bohaterowie drugiej serii „Belfra” – w centrum nowa aktorka w obsadzie – Michalina Łabacz


Belfer uczy we Wrocławiu

Kiedy pod koniec pierwszej serii serialu Paweł Zawadzki (Maciej Stuhr) oglądał zdjęcie swojego nowego miejsca pracy wrocławianie z radością rozpoznali na fotografii gmach Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wprawdzie nikt ze strony produkcji nie chce zdradzać, czy budynek rzeczywiście „zagra” szkołę, jest natomiast pewne, że w nowych odcinkach sporo będzie wrocławskich plenerów, bo obok Warszawy, to właśnie Wroclaw będzie drugim najważniejszym miejscem, gdzie pracować będzie ekipa filmowa.

Maciej Stuhr i nowa obsada uczniowska

Pierwsze sceny zostały już nakręcone, kolejne m.in. w maju (premiera „Belfra” jesienią w CANAL +). W nowej serii reżyserowanej przez Krzysztofa Łukaszewicza („Karbala”) i Macieja Bochniaka („Disco Polo”) za scenariusz są odpowiedzialni – znany już tandem Monika Powalisz oraz Jakub Żulczyk, a dołączyli do nich Bartosz Ignaciuk z Wojciechem Bockenheimem (jednocześnie producentem). W obsadzie bez zmian, jeśli chodzi o głównego bohatera – fani nie wyobrażali sobie nikogo innego poza Maciejem Stuhrem – z kolei w uczniowskich ławkach zasiądzie młode pokolenie aktorów, w tym Michalina Łabacz, nagrodzona za debiut w „Wołyniu” Wojciecha Smarzowskiego na Festiwalu w Gdyni, czy Eliza Rycembel (znana z filmów „Carte Blanche” i „Niewinne”). Intrygi jeszcze nie znamy, wiadomo natomiast, że, wzorem „Twin Peaksu” (i poprzedniej serii „Belfra”) nic nie będzie takie, jakim się wydaje. Ani szkoła, ani uczniowie.

Zgłoś uwagę