Zostań rodziną Brave Kids

Co roku do czterech polskich miast, w tym do Wrocławia, w ramach projektu Brave Kids przyjeżdżają młodzi artyści z 20 krajów z pięciu kontynentów. Brave Kids zatrzymują się u polskich rodzin. Właśnie rusza nabór rodzin goszczących odważne dzieci. 


Jak zostać rodziną Brave Kids będzie można dowiedzieć się na spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się w Klubie Firlej 12 marca o godz.18.30.

Siódma już edycja Brave Kids potrwa od 18 czerwca do 3 lipca. Dzieci będą gościć we Wrocławiu, Warszawie, Wałbrzychu i Przemyślu. W sumie w tym roku przyjedzie 144 dzieci z 20 krajów położonych na 5 kontynentach. Twarzą Brave Kids 2016 jest afrykańska dziewczynka z Beninu bawiąca się nad brzegiem jeziora Aheme, sfotografowana przez Claude’a Gourlay.

7. Brave Kids – „Z Meksyku do Wrocławia: kup bilet!”

7. Brave Kids – „Z Meksyku do Wrocławia: kup bilet!”

Eventy / Dla wszystkich
Termin od 12 marca 2016 do 13 marca 2016

Miejsce Klub Firlej - Ośrodek Działań Artystycznych we Wrocławiu

Zobacz

Program Brave Kids istnieje po to, by pokazać potencjał dzieci świata. Dzieci, które często mierzą się z problemami izolacji, konfliktów lub ubóstwa. Realizuje to poprzez sztukę i dialog. Dzięki niemu, co roku grupy młodych artystów z całego świata w wieku od 8 do 16 lat mogą pokazać kawałek swojej kultury mieszkańcom Polski. Wszystkie dzieci w dniach 3 – 14 lipca będą uczestniczyć w warsztatach artystycznych w Obornikach Śląskich, a wielki finał odbędzie się 15 lipca w Hali Stulecia we Wrocławiu.

W czasie pobytu w kraju odważne dzieci mieszkają z polskimi rodzinami. Pozwala to na jeszcze lepsze zrozumienie i budowanie otwartości. Wzajemnego szacunku kultur. W tym roku przyjadą m.in. dzieci z Meksyku z domu dziecka w Puerto Escondido. Dla nich zostanie zorganizowana w dniach 12-13 marca impreza „Z Meksyku do Wrocławia: kup bilet!”, w czasie której ruszy zbiórka crowfundingowa na bilety dla dzieci. Jeżeli uda się zebrać pieniądze na przelot, to podczas wrocławskiej części projektu (18 czerwca – 3 lipca) ugościmy sześcioro meksykańskich dzieci, które wezmą udział w warsztatach artystycznych wraz z trzema innymi grupami: z Turcji, Estonii i Gruzji.

Zaproszenie młodych Meksykanów zaproponował Piotr Piwowarczyk – założyciel fundacji Mam Marzenie, producent i  współautor scenariusza filmu dokumentalnego o polskich uchodźcach wojennych w Meksyku pt. „Santa Rosa. Odyseja w rytmie mariachi”, wolontariusza w domu dziecka Casa Hogar Nueva Vida w Puerto Escondido w Meksyku oraz Juliety Gonzalez – wrocławskiej śpiewaczki pochodzącej z Meksyku.

- Wyjazd na Brave Kids do Wrocławia byłby dla dzieci nie tylko szansą przeżycia niezwykłej przygody, ale i poszerzenia horyzontów, które pozwolą im zrealizować w przyszłości marzenia i ambicje - mówi Piotr Piwowarczyk.

Dochód ze sprzedaży wejściówek na koncert, warsztat kulinarny i pokaz filmu „Santa Rosa. Odyseja w rytmie mariachi” w całości przeznaczony będzie na zakup biletów lotniczych dla dzieci z Casa Hogar Nueva Vida.

Zgłoś uwagę