Zabezpiecz rower przed kradzieżą

Znakowanie jednośladów przez policję

  • Znakowanie rowerów przed Pasażem Grunwaldzkim

    Znakowanie rowerów przed Pasażem Grunwaldzkim. Fot. organizatorzy akcji


W sobotę, 26 kwietnia, w godz. 14.00-18.00, przed Pasażem Grunwaldzkim odbędzie się znakowanie rowerów przez policję. To druga taka akcja w tym sezonie zorganizowana przez centrum handlowe we współpracy z Komisariatem Policji Wrocław Śródmieście.

Znakowanie ma zapobiegać kradzieżom rowerów w naszym mieście. Jak informuje podinsp. Grzegorz Szczepański z KP Wrocław Śródmieście, jej ofiarami padają najczęściej właściciele, pozostawiający swoje rowery na klatkach schodowych – mimo zakazów, pod akademikami i uczelniami.

– Ponadto celem akcji jest również sprawdzenie legalności rowerów – każdy jednoślad po oznakowaniu otrzymuje specjalny numer i zostaje zarejestrowany w policyjnym rejestrze. Gdyby doszło do kradzieży, właściciel takiego roweru może zgłosić kradzież policji, przedstawiając „Dowód tożsamości roweru”, w którym widnieje indywidualny numer ewidencyjny. Na tej podstawie o wiele łatwiej można odnaleźć skradziony rower – wyjaśnia podinsp. Grzegorz Szczepański.

Pamiętajmy, żeby móc oznakować rower, trzeba być osobą pełnoletnią i zgłosić się wraz z dowodem osobistym, a rower powinien być w pełni wyposażony: w światła (z przodu i z tyłu), hamulec i dzwonek.

Akcja przed głównym wejściem do Pasażu Grunwaldzkiego będzie organizowana do końca wakacji – w każdą ostatnią sobotę miesiąca.

 

MaWi, mat. prasowe

 

Zgłoś uwagę