Zmiany w organizacji ruchu

30 listopada-10 grudnia

Armii Krajowej/ Nyska/ Ziębicka

Doszło do uszkodzenia sterownika zawiadującego pracą sygnalizacji na skrzyżowaniu Armii/ Krajowej, Nyskiej i Ziębickiej.
Naprawa urządzenia będącego na gwarancji potrwa do 1 grudnia do południa. Niesprawny sterownik uniemożliwia pracę sygnalizacji nawet w trybie awaryjnym - światło żółte pulsujące.

Opolska przy Głubczyckiej - wygrodzenie jezdni w okolicy skrzyżowania

Rozpoczęły się prace przy budowie azylu na przejściu dla pieszych przez ulicę Opolską za skrzyżowaniem z Głubczyckiej. Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo pieszych, zwłaszcza dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej nr 99. Wyznaczenie azyli wymaga skorygowania łuku Głubczycka - Opolska i dostosowania torowiska do nowej lokalizacji przejścia. Samo przejście będzie przesunięte w głąb ulicy Opolskiej. Wszystkie prace będą wykonywane pod ruchem z miejscowym wygrodzeniem jezdni.  Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych azyl powinien być gotowy do 10 grudnia.

Hermanowska/ Kołobrzeska - czasowe utrudnienia przy wynoszeniu mini ronda

30 listopada rozpoczęła się przebudowa mini ronda u zbiegu ulic Hermanowskiej i Kołobrzeskiej - wyniesienie powierzchni wyspy centralnej.  
Ruch na obydwu ulicach odbywa się normalnie, robotnicy pracują wewnątrz wyspy ale możliwe są miejscowe wygrodzenia przy montażu krawężnika wokół samego ronda. Prace potrwają do 10 grudnia.

Trójkątna - brak przejazdu

Do końca tygodnia na ulicy Trójkątnej nie będzie się odbywał ruch przelotowy. Na wysokości posesji nr 3 i warsztatu samochodowego prowadzone będą roboty na sieci kanalizacji deszczowej (wymiana kanału i dwóch studni oraz podłączenie do istniejącej sieci). Ze względu na wykopy odcinek objęty pracami będzie nieprzejezdny a ulica Trójkątna będzie oznakowana jako droga ślepa bez przejazdu.

Zgłoś uwagę