wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Zielony piknik w Parku Zachodnim to lekcja ekologii na świeżym powietrzu [NOWE ZDJĘCIA]

Mnóstwo osób odwiedziło park Zachodni w sobotę, 24 września. Okazją był zorganizowany tam zielony piknik o nazwie Sobota z Zielonym Wrocławiem. Jedną z głównych atrakcji była możliwość oddania swoich domowych elektroodpadów za piękne skrzydłokwiaty. Na ekologicznych stoiskach uczono m.in. kiszenia warzyw czy tworzenia biokompostowników. Głównymi nagrodami była elektryczna hulajnoga i rower.

Reklama

Piknik - Sobota z Zielonym Wrocławiem wystartował w sobotę, 24 września, punktualnie w południe w parku Zachodnim. Już kilka minut po rozpoczęciu imprezy ponad sto osób stało w długiej na kilkadziesiąt metrów kolejce, żeby oddać swoje elektroodpady i w nagrodę dostać skrzydłokwiat. Humory w oczekiwaniu na swoją kolej dopisywały, tak samo jak piękna tego dnia pogoda.

Wybierajmy świadomie nasze proekologiczne zachowania

Tegoroczna sobota z zielonym Wrocławiem, jak widać po frekwencji, bardzo przypadła do gustu mieszkańcom. Przypominam, że motywem przewodnim wydarzenia jest #EkoSięOpłaca. Bardzo zależy nam aby wrocławianie świadomie wybierali zachowania proekologiczne w zakresie oszczędności wody, energii czy niemarnowania jedzenia. To pozwoli im zaoszczędzić pieniądze w domowym budżecie, jak również wpłynie pozytywnie na środowisko w którym żyjemy. 
Katarzyna Szymczak-Pomianowska, dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju UMW

Galeria zdjęć

Przybyłe na ekologiczną imprezę osoby, miały ze sobą stare odkurzacze, telefony komórkowe, zepsute laptopy, tablety, stare ładowarki, elektryczne czajniki i mnóstwo innych niepotrzebnych już domowych sprzętów.

Przyniosłem stary odkurzacz, kupiony dziesięć lat temu. Niestety maszyna zepsuła się i nie używamy jej od dłuższego czasu. Uznałem, że taki piknik to dobra okazja, żeby wymienić go na szkrzydłokwiat. 
Marcin Serkies z Wrocławia, który czekał w kolejce do oddania elektrosprzętu

Nieco dalej stała inne wrocławianka, która już od wielu lat segreguje odpady i namawia do tego wszystkich sąsiadów. 

Przyniosłam elektroodpady ze swojego mieszkania, ale też te zebrane od sąsiadów z mojej klatki schodowej. W papierowej torebce mam m.in. stary aparat fotograficzny i nieużywany od dawna telefon komórkowy. Może uda odebrać się za to dwa skrzydłokwiaty, jeden dla mnie, a drugi dla jednego z sąsiadów. 
Wioletta Jaworska, która przyszła w sobotę na zielony piknik w parku Zachodnim

Uczestnicy pikniku zbierali pieczątki i wygrywali nagrody

Goście pikniku, odwiedzając poszczególne stoiska mogli zbierać pieczątki potwierdzające wykonanie poszczególnych zadań. Osoby, które wzięły udział w odpowiedniej liczbie atrakcji, mogły wygrać nagrody w kole fortuny. Do zdobycia były m.in. bidony, maty do siedzenia czy skarpetki. A dla tych, którzy wykazali się największą wiedzą, odbył się konkurs główny w którym do zdobycia była elektryczna hulajnoga i rower. 

Przy jednym ze stoisk stały dwa tzw. rowery blenderowe. Oba cieszyły się dużą popularnością. Można było pokręcić pedałami roweru i dzięki temu uruchomić bledner, w którym miksowały się warzywa i owoce na świeży, zdrowy sok. Dużą popularnością cieszyły się też warsztaty kiszenia warzyw dla dzieci połączone z degustacją. Każde stoisko oferowało inne zadanie z zakresu ekologii.

To już druga edycja Zielonego Wrocławia. Tym razem, podobnie jak rok temu, na każdym stoisku licznie przybyli goście imprezy mogli liczyć na inne atrakcje i rozwiązywali różne zadania. Na naszym była to zabawa związana ze znajomością wrocławskich parków. W nagrodę rozdawaliśmy cebule kwiatów m.in. hiacyntów i tulipanów.
Jacek Mól, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl