wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Skatepark na Pilczycach już w 2023 r. Pojeździcie na deskorolkach, rowerach i hulajnogach [WIZUALIZACJE]

Błażej Organisty,
Wizualizacja nowego skateparku na Pilczycach ZIM
Wizualizacja nowego skateparku na Pilczycach

Wrzesień to miesiąc dobrych wiadomości dla skejtów! Na początku miesiąca potwierdzona została budowa oświetlonego skateparku na Sołtysowicach, a teraz informujemy, że niedługo rozpoczną się prace także na Pilczycach. Na skwerze przy ul. Rękodzielniczej i Górniczej powstanie oświetlony plac z przeszkodami do jazdy na deskorolkach, rowerach, łyżworolkach i hulajnogach. Kiedy będziecie mogli poszaleć tam na desce czy rowerze?

Reklama

Zarząd Inwestycji Miejskich wybrał wrocławską spółkę Stonbud na wykonawcę skateparku na Pilczycach, który powstanie na skwerze miejskim otoczonym ulicami: Górniczą, Tkacką i Rękodzielniczą. Kiedy? W 2023 roku. Wykonawca dostanie 11 miesięcy od podpisania umowy, co ma nastąpić lada dzień. ZIM czeka na komplet dokumentów od spółki Stonbud. 

Skatepark na Pilczycach. Co powstanie w ramach inwestycji?

Skatepark zastąpi zniszczony, nieużytkowany betonowy zbiornik przeciwpożarowy, który znajduje się na skwerze. Jego wymiary to 20 na 31 metrów. Zbiornik jest otoczony starym ogrodzeniem.

Skatepark będzie miał formę gładkiej, żelbetowej płyty z wyprofilowanymi przeszkodami przystosowanymi do jazdy na deskorolkach, łyżworolkach, rowerach i hulajnogach. Skatepark będzie oświetlony.

Galeria zdjęć

„Kształt, forma oraz wielkość obiektu i przeszkód zostały dostosowane do istniejącego zbiornika przeciwpożarowego” – czytamy w dokumentacji.

Przy skateparku wykonawca posadzi rośliny (drzewa, krzewy, trawę, byliny), ułoży ścieżki i chodniki, zamontuje ławki, tablice informacyjne, kosze na śmieci itp.

Szacowany koszt projektu (nr 323), realizowanego w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2019, to 2,7 mln zł.

Drugi nowy skatepark we Wrocławiu. Kolejny na Sołtysowicach

Kolejny oświetlony skatepark powstanie na Sołtysowicach. Umowa jest już podpisana, o czym pisaliśmy na początku września. To także projekt WBO.

Jego budowę przewidziano w miejscu boiska do koszykówki. Planowane przeszkody:

Skatepark na Sołtysowicach będzie gotowy w 2023 roku.

Czytaj także: Nowe skateparki cieszą się dużą popularnością. Miasto wybuduje trzy kolejne

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl