wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Jest dziki i niezagospodarowany teren, będzie piękna zielona przestrzeń rekreacyjna. Duże zmiany na Muchoborze [WIZUALIZACJE]

Teren zieleni przy ul. Kunickiego na wrocławskim Muchoborze Wielkim wkrótce bardzo się zmieni i stanie się w pełni dostępny dla mieszkańców. Prace, polegające m.in. na wykonaniu ścieżek, oświetlenia i małej architektury, mają zostać wykonane jeszcze w 2023 roku. Zobaczcie, jak obecnie wygląda ten teren a jak pięknie będzie już niedługo!

Reklama

Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu ogłosił postępowanie na urządzenie przestrzeni rekreacyjnej z wykorzystaniem naturalnych walorów obszaru przy ul. Kunickiego. Na razie posprzątano teren. A dalsze plany? Są ambitne!

Galeria zdjęć

Nowe miejsce relaksu dla wrocławian. Zobaczcie wizualizacje!

W tym miejscu ma powstać przestrzeń przyjazna dla mieszkańców. Będą ścieżki – dojście do centralnej polany oraz główny ciąg pieszy łączący ul. Kunickiego z placem zabaw od strony ul. Karpackiej.

Na końcu centralnej alejki powstanie plac zabaw. Do tego oświetlenie, mała architektura (w tym m.in. ławki, leżaki, stojaki rowerowe, stoły, tablice informacyjne, kosze na śmieci) oraz uzupełnienia istniejącej zieleni.

Spora część projektu to Wrocławski Budżet Obywatelski. W kolejnych latach chcielibyśmy zrealizować następny etap, w którym przewidziano rozbudowę części spacerowej na istniejącej skarpie, tak by domknąć pętlę ścieżek. Całość ma mieć bardzo naturalistyczny charakter – napisał na Facebooku prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl