Link do strony www.wroclaw.pl

  Międzynarodowy Dzień Psa. Wybiegi dla psów we Wrocławiu [MAPA]

  Jak wiadomo, pies to najlepszy przyjaciel człowieka. 26 sierpnia nasi czworonożni towarzysze obchodzą swoje święto. Z tej okazji przedstawiamy mapę psich wybiegów we wrocławskich parkach oraz przypominamy, jak miasto dba o nasze pupile.

  Światowy Dzień Psa - wybiegi dla psów we Wrocławiu [MAPA] Tomasz Hołod
  Światowy Dzień Psa - wybiegi dla psów we Wrocławiu [MAPA]

  Parki dla psów we Wrocławiu

  W miastach brakuje terenów, gdzie psy mogą biegać swobodnie, z dala od samochodów, rowerów, ruchu pieszych oraz bez ryzyka ucieczki. We wrocławskich parkach powstają miejsca, gdzie czworonogi mogą się wybiegać bez smyczy i socjalizować z innymi psami. Na terenie takich wybiegów stawiane są specjalne przeszkody i atrakcje dla zwierzaków. 

  – Psie wybiegi urządzamy w odpowiedzi na oczekiwania mieszkańców, często są to potrzeby zgłaszane w ramach WBO. Takie miejsca to nie tylko frajda dla czworonogów i ich opiekunów, ale także szansa na wydzielenie enklaw, w których nie mieszają się zabawki dla zwierząt z dziecięcymi placami zabaw. Choć oczywiście wielkie polany wciąż służą wszystkim. Na psich wybiegach znajdują się przeszkody, tory przeszkód, równoważnie, gdzie można ćwiczyć sprawność i kondycję – wylicza Jacek Mól, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

  – Psy, które żyją w mieście, szczególnie w bloku, powinny mieć zapewniony ruch i codzienne ćwiczenia. Ja staram się codziennie zapewniać mojej suni dużo ruchu i codziennie po pracy chodzę z nią do parku Grabiszyńskiego, na terenie, którego jest wybieg dla psów i mogę spuścić ze smyczy moją dwuletnią Lunę – cieszy się pani Agnieszka, właścicielka owczarka australijskiego.

  Wybiegi dla psów mogą stanowić uzupełnienie codziennej aktywności. Tam pies może się wybiegać bezpiecznie bez smyczy, obwąchać teren i wejść w interakcje z innymi psami oraz z ludźmi.

  Lista psich wybiegów

  Na tym jednak nie koniec – w planach są kolejne wybiegi dla psów, w tym m.in. psi park przy ul. Hubskiej.

  Pies w mieście – jak Wrocław dba o czworonogi?

  O psy w mieście dbają nie tylko ich właściciele, z pomocą wychodzą również władze miasta oraz różne instytucje.

  – We Wrocławiu staramy się jak najlepiej dbać o zwierzęta. Powstaje coraz więcej wybiegów dla psów, przed różnymi instytucjami stawia się miski z wodą, żeby w czasie upałów zadbać odpowiednie nawodnienie zwierzęcia, co roku miasto oferuje również bezpłatne znakowanie i sterylizację psów i kotów – wymienia Barbara Borzymowska, rzecznik ds. zwierząt w UM Wrocławia. – Prowadzone są również inne działania, funkcjonują także bazy „Psy i koty miejskie” oraz europejska „Safe Animal”, pomocne w odnajdywaniu zagubionych zwierząt – dodaje Barbara Borzymowska.

  Na wsparcie miasta mogą liczyć także podopieczni TOZ Schroniska dla Zwierząt we Wrocławiu. Jego działalność rocznie kosztuje ponad 3,66 mln zł, z czego aż 3 mln zł pochodzą z budżetu miasta.

  Czytaj także: Jak Wrocław dba o zwierzęta [WIDEO]

  Zwierzęta mile widziane!

  Na stronie www.wroclaw.pl można znaleźć specjalną bazę miejsc przyjaznych zwierzętom w ramach programu Pets Welcome (patrz poniżej). Są one oznaczone specjalnymi naklejkami akcji. W program zaangażowały się jednostki miejskie, m.in. MPK Wrocław, a także różne restauracje, kawiarnie, kwiaciarnie, hotele, sklepy czy galerie. To miejsca, gdzie nasz pupil jest mile widziany i często może liczyć na miskę z wodą lub karmę.

  Czytaj też: Ponad 400 miejsc przyjaznych zwierzętom we Wrocławiu

  Przejdź do funpage Zielony Wrocław na stronie Facebook

  Galeria

  Kliknij na zdjęcie aby powiększyć