wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. One mają ogromne serce! Wrocławskie Serce dla Zwierząt wręczone [ZDJĘCIA]

Ta uroczystość odbyła się we Wrocławiu już po raz ósmy. 18 listopada na WTWK – Partynice zostały ogłoszone wyniki plebiscytu „Wrocławskie Serce dla Zwierząt 2023”. Tym samym kolejna tabliczka z nazwiskiem laureata miejskiego odznaczenia ozdobiła trybunę główną toru. Poznajcie osoby, które poświęcają swój czas, pieniądze, emocje i bezinteresownie pomagają zwierzętom.

Reklama

Odznaczenie Wrocławskie Serce dla Zwierząt 2023 – za serce dla kotów

W ośmioletniej historii Wrocławskiego Serca dla Zwierząt poznaliśmy instytucje, fundacje stowarzyszenia, a także wiele osób prywatnych, niosących systematyczną i bezinteresowną pomoc zwierzakom nie tylko z terenu Wrocławia. Wśród wyróżnionych byli także ci, którzy działają w naszym regionie, a także poza nim. Niezależnie bowiem od tego, gdzie się mieszka, otwarte serce na potrzeby zwierząt ma taką samą wielką wartość. 

W sobotę (18 listopada) Barbara Borzymowska, przewodnicząca Kapituły odznaczenia i pełnomocniczka prezydenta miasta ds. zwierząt, ogłosiła, że Wrocławskie Serce dla Zwierząt 2023 otrzymuje Stowarzyszenie Koci Los.

Chcemy tym odznaczeniem uhonorować i podziękować Wam chociaż w taki drobny sposób za to wszystko, co robicie dla naszych kocich przyjaciół. Za bezinteresowność i poświęcony czas w swoim prywatnym życiu.
Barbara Borzymowska, rzecznik ds. zwierząt we wrocławskim Urzędzie Miejskim

Stowarzyszenie Koci Los od 2022 roku niesie pomoc kotom w potrzebie, które porzucone lub skrzywdzone nie są w stanie poradzić sobie same. Od tego czasu udało im się już ocalić wiele istnień, a szczęśliwie uratowane i wyleczone mruczki znalazły kochające domy. Członkowie Stowarzyszenia zajmują się zarówno ratowaniem, jak i szukaniem domu. Opiekują się również wolnożyjącymi kotami - dokarmiają, leczą, kastrują i szczepią.

Łączenie życia osobistego z pracą zawodową i wolontariatem nie jest łatwe. Nie raz trzeba swoje prywatne rzeczy odłożyć na bok i biec, bo gdzieś jest potrzebna nasza pomoc. Jestem bardzo mile zaskoczona tym odznaczeniem i dziękuję za nie, bo motywuje do dalszego działania. 
Sylwia Łysikowska, wolontariuszka stowarzyszenia

Wyróżnienie Wrocławskiego Serca dla Zwierząt 2023

Wyróżnienie Wrocławskiego Serca dla Zwierząt otrzymała Agnieszka Janicka, reprezentująca 4 Łapy Wrocławia. Stowarzyszenie powstało w marcu 2020 roku wraz z nastaniem pandemii. W pierwszym roku jego działania (jeszcze pod nazwą „Widzialna Łapa”) głównym celem była pomoc zwierzakom z Wrocławia i okolic, których właściciele zachorowali na koronawirusa i zostali "uziemieni" w domach na kwarantannach. Członkowie 4 Łap przez dwa lata za darmo pomogli ponad 850 zwierzakom.

Obecnie m.in. otaczają opieką zwierzaki, które wraz ze swoimi właścicielami uciekły przed wojną na Ukrainie i znalazły tymczasowe schronienie we Wrocławiu, ale też opiekują się psami, których właściciele mają ograniczenia zdrowotne, prowadzą Domy Tymczasowe oraz zajmują się aktywną adopcją w ramach projektu „Nie kupuj! Adoptuj!”. Więcej przeczytacie na nich stronie.

Laureat miejskiego odznaczenia otrzymał okolicznościowy dyplom, specjalną tabliczkę na WTWK – Partynice i jej miniaturę oraz bon na zakup karmy dla zwierząt w wysokości 2000 zł. Osoba wyróżniona otrzymała dyplom oraz bon na zakup karmy w wys. 1000 zł. 

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl