wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

26°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Tunel, szałasy z wikliny i wiele więcej. Na Muchoborze powstaje nowy park kieszonkowy [ZDJĘCIA]

Tunel i szałasy z wikliny czy nowe ścieżki to tylko część elementów dużej zielonej inwestycji – nowego parku kieszonkowego na Muchoborze Wielkim. Trwają prace, które pozwolą utworzyć nową przestrzeń rekreacyjną na zachodzie Wrocławia z równoczesnym wykorzystaniem naturalnych walorów tego miejsca. Zobaczcie zdjęcia, jak obecnie wygląda ten teren oraz wizualizacje, jak pięknie będzie już wkrótce!

Reklama

– Urządzamy tereny zielone przy ul. Kunickiego na Muchoborze Wielkim. Już widać ścieżki i wykonawca zaczyna budowę szałasów z wikliny. Efekt, mamy nadzieję, będzie tak spektakularny, jak na nowym placu zabaw w parku Wschodnim – mówi Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Plac zabaw, oświetlenie i mała architektura

Powstanie m.in. dojście do centralnej polany oraz ciąg pieszy łączący ul. Kunickiego z powstającym placem zabaw od strony ul. Karpackiej. Do tego oświetlenie i mała architektura: ławki, leżaki, stojaki rowerowe, stoły, tablice informacyjne, kosze na śmieci oraz uzupełnienia istniejącej zieleni.

Galeria zdjęć

Pierwszy etap ma zostać zakończony jeszcze w tym roku.

Nowy park kieszonkowy na Muchoborze Wielkim

Spora część projektu to Wrocławski Budżet Obywatelski. W kolejnych latach miasto chce realizować następny etap, w którym przewidziano rozbudowę części spacerowej na istniejącej skarpie, tak by domknąć pętlę ścieżek. Całość ma mieć bardzo naturalistyczny charakter - podobnie jak w przypadku Swojczyckiego Parku Czarna Woda.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl