Link do strony www.wroclaw.pl

  Toalety publiczne w parkach we Wrocławiu [MAPA]

  We Wrocławiu znajduje się 40 szaletów w miejscach, w których najczęściej pojawiają się piesi – część jest czynna cały rok, część sezonowo. Kilka toalet publicznych działa także we wrocławskich parkach i na skwerach. Kolejne są w planach.

  Pod koniec marca 2021 r. uruchomiono toaletę na skwerze Wrocławianek przy ul. Bernardyńskiej Fot. ZZM
  Pod koniec marca 2021 r. uruchomiono toaletę na skwerze Wrocławianek przy ul. Bernardyńskiej

  Najnowsza toaleta na zielonych terenach we Wrocławiu, administrowanych przez Zarząd Zieleni Miejskiej, została otwarta - pod koniec marca - na terenie skweru Wrocławianek przy ul. Bernardyńskiej.To szósty taki obiekt czynny w stolicy Dolnego Śląska. W latach 2018-2019 ZZM otworzył publiczne toalety w parku Wschodnim, parku przy Górce Skarbowców, w parku Klecińskim oraz na Polanie Karłowickiej i Promenadzie Oławskiej (ta ostatnia w eksploatacji ZDiUM - przyp. red.).

  – Toalety są ogólnodostępne, całoroczne i darmowe. Korzystanie możliwe jest przez okres 20 minut, po tym czasie drzwi się odblokowują. Przy toaletach montowane jest także poidełko – mówi Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

  Czytaj także: Toalety publiczne – gdzie pójść za potrzebą? [MAPA]

  Toaleta kubaturowa w parku przy Górce Skarbowców, fot. ZZM

  Średni koszt postawienia takiej toalety to ok. 400 tys zł.

  Na uruchomienie czekają już kolejne trzy szalety, wybudowane w 2020 r. - w parku Szczytnickim (ul. Różyckiego), w parku Zachodnim i parku Skowronim.

  – Czekamy już tylko na ich podłączenie do złącza instalacji elektrycznej przez spółkę Tauron. Wówczas mieszkańcy będą mogli korzystać z nowych toalet publicznych we wrocławskich parkach – dodaje Marek Szempliński.

  Toaleta w parku Zachodnim wybudowana w 2020 r., fot. ZZM

  Wkrótce kolejne toalety w parkach

  W 2021 i w 2022 r. Zarząd Zieleni Miejskiej planuje uruchomić 7 toalet na zielonych terenach, m.in. w parku Staszica, parku Jedności, parku Strachocińskim, zieleńcu przy ul. Hermanowskiej, przy ul. Tymiankowej oraz w parku Mamuta i Leśnickim.

  Tak ma wyglądać toaleta przy ul. Tymiankowej (WBO 2019)

  Tworzona jest także dokumentacja projektowa dla kolejnych trzech toalet: w parku Brochowskim, na zieleńcu przy ul. Sztabowej oraz przy jeziorze Pawłowickim.

  Przejdź do funpage Zielony Wrocław na stronie Facebook

  Mapa toalet na zielonych terenach ZZM