wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Będzie mały park na końcu TAT-u

Powstająca Trasa Autobusowo-Tramwajowa kończy swój bieg przy ul. Rogowskiej na Nowym Dworze. Już dziś można się przekonać, że będzie to miejsce nie tylko funkcjonalne, ale również miłe dla oka oraz… płuc.

Reklama

Wrocławskie Inwestycje, spółka, która prowadzi budowę TAT-u, sadzi tam właśnie aż 100 drzew. Na pętli, poza przystankami, parkingiem Park&Ride (na którym będą dodatkowe nasadzenia) powstaje mini park.

Rosnąć w nim będą glediczje trójcierniowe, klony polne, śliwy wiśniowe, jabłonie rajskie oraz świerki kłujące. Iglaków zazwyczaj się nie sadzi, jednak w tym przypadku są one uzupełnieniem istniejącego drzewostanu.

Warto dodać, że dotychczas na budowanym odcinku TAT-u miasto już posadziło ponad 900 drzew. Po zakończeniu obecnych nasadzeń przekroczona zostanie liczba tysiąca roślin.

Zbliżona liczba nowych drzew rośnie wzdłuż ulic Legnickiej i Lotniczej, blisko 800 posadzonych zostanie w ramach prowadzonej budowy obwodnicy Leśnicy, w pobliżu ul. Kosmonautów.

Łącznie w ciągu kilkunastu miesięcy zasadzonych zostanie kilka tysięcy drzew.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl