wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 17:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Klimat i przyroda
  4. Wrocław na cztery łapy
  5. Ekostraż zaprasza na kolejny dzień otwarty! Poznaj psiaki do adopcji i zobacz, jak możesz pomóc
Na zdjęciu członkowie Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt EKOSTRAŻ / zdjęcie ilustracyjne Tomasz Hołod / Redakcja www.wroclaw.pl
Na zdjęciu członkowie Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt EKOSTRAŻ / zdjęcie ilustracyjne

W niedzielę, 22 stycznia Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt EKOSTRAŻ zaprasza na pierwszy w 2023 r. dzień otwarty! Będzie to doskonała okazja, żeby poznać psy do adopcji i zaoferować im dom. Chętni będą mogli również dowiedzieć się, jak zostać wolontariuszem Ekostraży. Początek o godz. 11.00 przy ul. Miłoszyckiej 67. Warto się wybrać!

Reklama

– Nowy Rok, może też nowy dom? Zapraszamy serdecznie na kolejny dzień otwarty w Ekostraży. Myślisz o adopcji? Oferujesz dom tymczasowy? A może chcesz zostać wolontariuszem i nie wiesz jak się za to zabrać? Czekamy w niedzielę 22 stycznia od 11.00 do 15.30 w naszym azylu przy ul. Miłoszyckiej. Zachęcamy do przenoszenia darów dla naszych podopiecznych oraz prosimy o parkowanie przy ul. Ceglanej – informuje Katarzyna Szakowska z Ekostraży.

Podczas dnia otwartego można poznać psy, które czekają na domy stałe lub tymczasowe. Wolontariusze opowiedzą o ich charakterze, historii, potrzebach. Zainteresowani adopcją będą mogli zabrać psa na spacer zapoznawczy, pobawić się z nim, pohasać. Odwiedzający poznają także kociarnię i mruczki, którym do szczęścia brakuje ukochanego człowieka.

Czytaj także: Dzień otwarty wrocławskiej Ekostraży

Prezenty dla zwierzaków mile widziane

Organizatorzy zachęcają do przynoszenia darów - prezentów dla zwierząt. Potrzebne są podkłady higieniczne, ręczniki papierowe, karma mokra w puszkach, rękawiczki nitrylowe, mocne worki na śmieci, worki na psie odchody.

O Stowarzyszeniu Ochrony Zwierząt Ekostraż

Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt Ekostraż to laureat plebiscytu 30 Kreatywnych Wrocławia. Otrzymali także wyróżnienie w ostatnim plebiscycie Wrocławskie Serce dla Zwierząt. Początki Ekostraży to grupa ludzi, zauważających potrzebę pomocy wszystkim zwierzętom, nie tylko psom i kotom. Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt EKOSTRAŻ jest organizacją pożytku publicznego, która od 12 lat działa głównie na terenie Dolnego Śląska. To jedyny Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt we Wrocławiu. Stowarzyszenie ratuje także zwierzęta z objętą wojną Ukrainy.

Codziennie Ekostraż odbiera ok. kilkudziesięciu zgłoszeń. Każdego roku organizacja pomaga ponad 1300 zwierzętom dzikim oraz domowym. Przez dwanaście lat to już kilkanaście tysięcy istnień.

Przeczytaj więcej informacji o wrocławskiej Ekostraży.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl