wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 33°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Stań po Zielonej Stronie Mocy

Reklama

Kampania edukacyjna „Stań po Zielonej Stronie Mocy” organizowana była we Wrocławiu po raz pierwszy w 2012 r. przez SlamPoland Sp. z o.o. po patronatem Prezydenta Wrocławia.

W akcji wzięło udział 28 placówek oświatowych z terenu Wrocławia, a w ramach akcji zebrano prawie 8 Mg odpadów drobnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii. Celem akcji jest prowadzenie działań edukacyjnych i informacyjnych z zakresu selektywnej zbiórki odpadów, poprawa świadomości ekologicznej, dawanie dobrego przykładu poprzez propagowanie właściwego wzorca zachowań w gospodarowaniu odpadami w połączeniu z rywalizacja opartą na zabawie.

W ramach akcji prowadzone jest selektywne zbieranie płyt CD/DVD, zużytych telefonów komórkowych, zużytych baterii, ładowarek telefonów, kabli, przedłużaczy, pilotów do sprzętu elektronicznego, słuchawek, przenośnych nośników danych, mp3, walkmanów itp.

W tym roku Wydział Środowiska i Rolnictwa UM Wrocławia zadeklarował organizatorom włączenie się w akcję i wsparcie przy jej organizacji.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl