wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Sprzątanie świata [ARCHIWUM]

Reklama

Fundacja Nasza Ziemia "odkrywa czystą Polskę" i zaprasza do organizowania zbiórek elektroodpadów.

Po raz dwudziesty!

15 września w Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie koło Katowic rozpocznie się oficjalnie 20. edycja akcji "Sprzątanie świata – Polska". W jubileuszowym roku swojej flagowej kampanii, Fundacja Nasza Ziemia hasłem przewodnim "Odkrywamy czystą Polskę", zachęca do odkrywania zmian, jakie zaszły w ciągu ostatnich 20 lat w stanie czystości naszych lasów i miast oraz do organizacji lokalnych akcji sprzątania – tym razem w formie zbiórek zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz telefonów komórkowych.

Zielona Stopa Filantropa wkracza do akcji

Zauważając potrzebę wzrostu poziomu odzysku ZSEE w 2011 roku Fundacja Nasza Ziemia uruchomiła, autorski program Zielona Stopa Filantropa. Celem programu jest jednak nie tylko ograniczenie liczby wyrzucanych elektroodpadów, zmniejszenie wykorzystanie nieodnawialnych zasobów naturalnych Ziemi oraz poprawa stanu środowiska naturalnego poprzez zmniejszenie emisji dwutlenku węgla. Dzięki programowi przede wszystkim promujemy efektywność energetyczną i podnosimy jej poziom, w pierwszej kolejności w placówkach działających na rzecz dzieci i osób starszych m.in. poprzez wymianę starego sprzętu AGD na nowoczesne urządzenia wysokiej klasy energooszczędności.

W ciągu dwóch lat działania programu Zielona Stopa Filantropa przeprowadzono 10 modernizacji sprzętu w placówkach w całej Polsce i do tej pory zaoszczędzono ponad 40000 kWh zbierając prawie 100 ton ZSEE. A w tym roku już po raz trzeci, w weekend Sprzątania Świata wspólnie ze Stena Recycling i firmą IKEA, Electro-System Organizacją Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. oraz Greenfone Sp. z o.o. Fundacja Nasza Ziemia organizuje zbiórki elektroodpadów i telefonów komórkowych. Dochód ze zbiórek zasili fundusz Zielonej Stopy Filantropa i posłuży modernizacjom. A zatem...

...zbierzmy 20 tysięcy telefonów na 20-lecie!

Z okazji okrągłego jubileuszu akcji "Sprzątanie świata – Polska", Fundacja Nasza Ziemia stawia wyzwanie zebrania równie okrągłej liczby telefonów komórkowych na rzecz Zielonej Stopy Filantropa.

Jak to wygląda w praktyce?

Koordynator podmiotu zgłasza się do Greenfone i podaje swoje dane teleadresowe. Firma Greenfone przesyła karton, do którego można zbierać telefony. Następnie, po zakończonej zbiórce, pracownik firmy zbierającej telefony zgłasza się do Greenfone, która zamawia kuriera na swój koszt, przy czym musi być zebrane minimum 6 telefonów. Telefony wyceniane są szczegółowo przez serwisantów. Fundacja, jako organizator zbiórki, wystawia fakturę na sprzedaż używanych telefonów komórkowych, podając kwotę i ilość w nawiązaniu do wyceny firmy Greenfone. Po otrzymaniu faktury firma Greenfone realizuje płatność informując o tym również firmę przeprowadzającą zbiórkę.

KontaktzfirmąGreenfone: [email protected],+48226464484 Lokalne Zbiórki elektroodpadów Zapraszamy tez do organizacji zbiórek w innych miejscach Polski. Wystarczy zgłosić zainteresowanie organizacją takiej zbiórki do 6 września 2013 do Fundacji (pod adresem: [email protected]), która wspólnie z Electro-System OO ZSEE i Remondis Electrorecycling Sp. Z o.o. pomoże w zorganizowaniu odbioru uzbieranego sprzętu.

Więcej:

www.naszaziemia.pl

www.facebook.com/naszaziemia

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl