wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wielki zielony piknik w parku Zachodnim. W programie moc atrakcji [ZDJĘCIA]

Bartosz Moch,
Na zdjęciu widać stoisko na którym przygotowywane są potrawy Grzegorz Rajter
Na zdjęciu widać stoisko na którym przygotowywane są potrawy

Odbierz skrzydłokwiaty w zamian za elektroodpady. Weź udział w dziesiątkach zabaw i warsztatów. Poznaj ekologiczne miejskie projekty. Powalcz o nagrody główne - hulajnogę elektryczną i rower. To wszystko już 24 września w parku Zachodnim podczas Soboty z Zielonym Wrocławiem – największego ekopikniku w naszym mieście. Co jeszcze w programie? Sprawdźcie!

Reklama

Działania proekologiczne to już nie tylko moda. To sposób na to, żeby oszczędzać - zarówno środowisko, jak i pieniądze.

Wspierając środowisko, możemy wspierać również własne, domowe budżety. Działania proekologiczne często wydają nam się kosztowne, choć w rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie
Katarzyna Szymczak-Pomianowska, dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju UMW

– Oszczędzanie zużycia mediów czy energii, wykorzystywanie zużytych przedmiotów - to wszystko działania, które służą środowisku, ale również przyczyniają się do oszczędności – dodaje.

Podczas sobotniego wydarzenia będzie można poznać przynajmniej kilkanaście sposobów na oszczędzanie poprzez działania eko.

Sobota z Zielonym Wrocławiem – Park Zachodni

Sobota z Zielonym Wrocławiem – Park Zachodni

Zobacz Wydarzenie z serwisu go.wroclaw.pl

Zrób koktajl na blendero-rowerze, wygraj wyścig z węglem i gotuj z... resztek

Sobota z Zielonym Wrocławiem to największe eko-wydarzenie w naszym mieście. W jego trakcie mieszkańcy mogą wziąć udział w dziesiątkach ciekawych warsztatów, a także zdobyć wiedzę na temat, jak rozsądnie gospodarować swoim budżetem, jednocześnie przyczyniając się do ochrony środowiska.

Mieszkańcy będą mogli siłą własnych nóg przygotować koktajle na blendero-rowerach, wziąć udział w wyścigach samochodów napędzanych rowerami, stworzyć samodzielnie unikalne torby w technice sitodruku, a nawet wystartować w wyścigach z węglem
Adrian Staniszewski, wiceprezes zarządu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej

To nie wszystko. Czekają też warsztaty z gotowania z resztek, kiszenia i przepisów kulinarnych na dzieci. Do tego wystawy poświęcone dzikim zwierzętom w naszym mieście, stoisko z kranówką od partnera wydarzenia - Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, a także stoiska poświęcone ogrzewaniu czy transportowi.

Czytaj także: Zielony Wrocław bawi, nagradza i edukuje. Za nami wyjątkowy zielony piknik. Tak było w 2021 r. [ZDJĘCIA]

Komu rower, komu elektryczną hulajnogę? Wygraj atrakcyjne nagrody

Odwiedzając poszczególne stoiska, mieszkańcy będą mogli zbierać pieczątki potwierdzające wykonanie poszczególnych zadań. Osoby, które wezmą udział w odpowiedniej liczbie atrakcji, będą mogły wygrać nagrody w kole fortuny - między innymi bidony, maty do siedzenia czy skarpetki.

Galeria zdjęć

A dla tych, którzy wykażą się największą wiedzą, czeka konkurs główny, w którym wygrać można m.in. hulajnogę elektryczną i rower. A to nie wszystkie atrakcje, jakie przewidzieli organizatorzy.

– Przygotowaliśmy dla wrocławian aż 650 skrzydłokwiatów – dodaje Adrian Staniszewski. – Żeby je otrzymać, wystarczy przynieść i zostawić na miejscu elektroodpady, takie jak zużyte telefony, suszarki czy tostery.

W tym celu spółka Ekosystem zapewni aż 6 kontenerów wielkogabarytowych. Na miejscu będzie można otrzymać także sadzonki lawendy w ramach programu #KomarNieSiada.

Udział w wydarzeniu i wszystkich warsztatach jest bezpłatny. Na uczestników czekają także foodtrucki, a w pobliżu pikniku - dwa place zabaw dla dzieci. Nie zabraknie również dobrej muzyki i miejsca na relaks. To z pewnością najlepsze miejsce na spędzenie soboty na łonie natury.

Harmonogram Soboty z Zielonym Wrocławiem - piknik ekologiczny w parku Zachodnim

Sobota z Zielonym Wrocławiem w parku Zachodnim - dokładna lokalizacja

Sobota z Zielonym Wrocławiem odbędzie się w parku Zachodnim pomiędzy ulicą Pilczycką a Lotniczą, w pobliżu budynku Creator i pizzerii Giro.

Więcej informacji o Sobocie z Zielonym Wrocławiem znajdziecie na Facebooku.

Sprawdź szczegółową prognozę pogody we Wrocławiu: Pogoda Wrocław.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl