wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 06:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Plac Nowy Targ wkrótce bardzo się zmieni. Beton ustąpi miejsca zieleni

Znajdujący się w centrum Wrocławia plac Nowy Targ to jedna z tych przestrzeni, którą niektórzy wskazują jako przykład „betonozy” w mieście. Już niedługo! Wkrótce to miejsce zmieni się nie do poznania. Nie będzie szaro, a zielono-niebiesko. Zobaczcie, jakie są plany wobec Nowego Targu.

Reklama

Po uruchomieniu Strefy Gastro, która wprowadziła foodtrucki, ale też pergolę i parasole, dające cień - kolejnym i najważniejszym etapem będzie wprowadzenie na plac Nowy Targ znacznie większej ilości zieleni.

Chcemy jak najszybciej przystąpić do projektowania, aby - uwzględniając uwarunkowania parkingu podziemnego oraz przyszłego zasilania fontanny - wprowadzić jak najwięcej wysokiej zieleni, krzewów, pnączy... Ta przestrzeń potrzebuje tego typu działań, aby po pierwsze zminimalizować efekt miejskiej wyspy ciepła, po drugie uczynić ją bardziej przyjazną dla mieszkańców. To samo zrobiliśmy już na skwerze przy ul. Bernardyńskiej, który kiedyś był parkingiem, a obecnie jest bardzo chętnie odwiedzanym miejscem
Katarzyna Szymczak-Pomianowska, dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju UMW

Realizacja „zielonego” etapu została zaplanowana już na 2023 r., fontanna i rzeźba pojawią się na placu w kolejnych latach.

Nowe zielone ściany i dżdżownice na ratunek kasztanowcom

Przypominamy, że to kolejne „zielone” działania, które miasto planuje na pl. Nowy Targ. W połowie lipca 2022 r. informowaliśmy o wpuszczeniu kilku tysięcy dżdżownic kalifornijskich na ratunek dziesięcioletnim kasztanowcom.

Dodatkowo na ścianach wiat, prowadzących do podziemnego parkingu na pl. Nowy Targ, wymieniono rośliny i uzupełniono zielone powierzchnie. Postawiono również donice z pnączami.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl