wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

W parkach miejskich obowiązuje regulamin, który zabrania łowienia ryb w zbiornikach wodnych

Paulina Falkiewicz,
Park Szczytnicki we Wrocławiu fot. Oleksandr Poliakovskyi
Park Szczytnicki we Wrocławiu

W obecnej sytuacji zakażenia Odry, należy zachować ostrożność również w akwenach, które znajdują się na terenie parków miejskich. Zgodnie z regulaminem wędkarze mają zakaz połowu ryb w tych miejscach, jednak warto o tym przypomnieć. Do czasu wyjaśnienia sytuacji powinniśmy unikać kontaktu z wodą w parkach.

Reklama

Zbiorniki wodne w parkach miejskich

Oprócz obowiązującego zakazu wchodzenia do Odry i połowu z niej ryb, warto pamiętać także, że w zbiornikach wodnych, znajdujących się w parkach miejskich również jest to zabronione. Należy tego przestrzegać szczególnie w obecnej sytuacji zakażenia wody. 

– We wrocławskich parkach obowiązuje regulamin uchwalony przez Radę Miejską. Wśród czynności zabronionych wymienia on także połów ryb ze zbiorników wodnych. Akweny w parkach nie są przeznaczone dla wędkarzy, a i w obecnej sytuacji śnięcia ryb w Odrze najlepiej zachować szczególną ostrożność i zrezygnować z wędkowania w ogóle do czasu wyjaśnienia sytuacji i komunikatu odpowiednich służb, że woda i żyjące w niej organizmy są już bezpieczne – informuje Aleksandra Zienkiewicz, Koordynatorka ds. Public Relations, Zarząd Zieleni Miejskiej.

Zobacz również

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl