wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. „Miłej jazdy i spacerowania”. Zmiany we wrocławskim parku na Oporowie! Nowa ścieżka i pomost [ZDJĘCIA]
Na zdjęciu nowa rampa w parku Mamuta na Oporowie we Wrocławiu ZZM Wrocław
Na zdjęciu nowa rampa w parku Mamuta na Oporowie we Wrocławiu

Dzieje się w parku Mamuta na wrocławskim Oporowie. W ramach przedłużenia ścieżki pieszo-rowerowej powstała tam 60-metrowa ścieżka oraz 30-metrowy pomost, który łączy nową drogę z tą wzdłuż Ślęzy i ułatwia wejście na wały! To duże ułatwienie dla pieszych, rowerzystów czy biegaczy. Zadanie jest realizowane w ramach WBO 2021. Zobaczcie zdjęcia.

Reklama

Inwestycja w parku Mamuta to koszt 200 tys. złotych. Trasa ciągnie się wzdłuż rzeki Ślęzy i jest częścią Zielonej Sieci Rowerowo-Pieszej Wrocławia, która ma połączyć wrocławskie dzielnice i parki siecią zielonych ścieżek dla rowerzystów, pieszych, biegaczy oraz rolkarzy, którzy będą mogli szybko i zdrowo, wśród zieleni, dotrzeć do pracy, szkoły, parku lub sklepu.

– Jak zawsze nic bez Was by się nie zadziało. Wszystko dzięki Waszym głosom w WBO na projekty Zielonej Sieci. Otwarcie lada dzień. Miłej jazdy i spacerowania – podkreśla na Facebooku Agnieszka Dusza, liderka projektu.

Projekt realizowany jest w ramach Zielonej Sieci Rowerowo-Pieszej Wrocławia – projekt WBO nr 9 z 2021 r.

O parku Mamuta na Oporowie we Wrocławiu

Przypomnijmy, że park Mamuta na Oporowie to inwestycja, która powstała w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Na jej realizację przeznaczono ponad 2 mln zł. Otwarcie nastąpiło w 2018 r.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl