wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Masz w domu choinkę w doniczce, która została ci po świętach? Zobacz, jak dać jej drugie życie!
Akcja wymiany choinek odbyła się na Maślicach m.in. też w ubiegłym roku. Na zdjęciu widać jedną z uratowanych choinek fot. Rada Osiedla Maślice
Akcja wymiany choinek odbyła się na Maślicach m.in. też w ubiegłym roku. Na zdjęciu widać jedną z uratowanych choinek

Osiedlowy Punkt Wymiany Choinek to miejsce na wrocławskich Maślicach, w którym już w tę sobotę (14 stycznia) będzie można oddać lub zabrać choinkę z korzeniami. Punkt będzie działał od godziny 10.00 do 13.00 w Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Suwalskiej 11. Przeczytaj szczegóły akcji.

Reklama

– Podczas działania punktu będzie można oddać oraz zabrać choinkę z korzeniami. Przyniesiona choinka pozostaje w punkcie i czeka na kolejną osobę, która weźmie ją, posadzi np. w swoim ogrodzie albo na działce oraz będzie ją w przyszłości doglądała – informują organizatorzy wydarzenia oraz dodają: – Ważne jest to, że nasadzeń należy dokonywać w sposób rozważny, tak by posadzone drzewko rosło oraz służyło przyrodzie. Przypominamy, że nasadzenia na terenach gminnych wymagają uzgodnień i zgody zarządcy terenu.

Organizatorzy akcji (m.in. Rada Osiedla Maślice) liczą, że w tym roku liczba uratowanych choinek przekroczy, od początku akcji, 100 sztuk.

Tego dnia w CAL na Maślicach będzie można nie tylko wymieniać się żywymi choinkami, ale także:

  • posadzić wspólnie z mieszkańcami choinkę przy Centrum Aktywności Lokalnej. Sadzenie odbędzie się o godz. 10:30.
  • oddać elektrośmieci – sprzęt RTV i AGD, w tym baterie tonery czy żarówki. Elektrośmieci oddane podczas działania punktu trafią do PSZOKa przy ul. Janowskiej 51 we Wrocławiu.
  • oddać, zabrać, wymienić rzeczy w ramach działania Dzielnika Wrocławskiego.
  • skorzystać ze strefy gier i zagrać w turnieju piłkarzyków oraz pograć w planszówki. WAŻNE – zapisy na turniej piłkarzyków odbędą się w dzień działania Osiedlowego Punktu Wymiany choinek w godz. 10:00 – 10:20. Grać można indywidualnie lub parami.

Oto, co zrobić m.in. ze sztucznymi choinkami po świętach. Przeczytaj!

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl