wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 19°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Panele fotowoltaiczne i nowe oświetlenie na wrocławskich obiektach sportowych

Monika Dubec,
Instalacja fotowoltaiczna na dachu budynku WCT Spartan źródło: WCT Spartan
Instalacja fotowoltaiczna na dachu budynku WCT Spartan

Będzie ekologiczniej, oszczędniej i zdrowiej. Na kolejnych wrocławskich obiektach WCT Spartan zainstalowana zostanie instalacja fotowoltaiczna, wymienione zostanie też oświetlenie. Miasto ogłosiło przetarg na te inwestycje.

Reklama

W sumie, na trzech obiektach sportowych, zamontowanych zostanie 137 paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy 50,4 kWe oraz 645 szt. oświetlenia typu LED wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Czytaj też: Fotowoltaika - Odnawialne Źródła Energii

– Uzyskaną energię elektryczną w całości przeznaczymy na potrzeby obiektów użyteczności publicznej lub infrastruktury sportowej. Poza tym montaż instalacji pozwoli na zmniejszenie emisji do atmosfery szkodliwych związków i substancji, co w konsekwencji przełoży się na poprawę stanu środowiska naturalnego – poinformował Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Inwestycje realizowane będą na obiektach WCT Spartan:

– Instalację fotowoltaiczną ze 120 panelami mamy już na dachu budynku przy ul. Spiskiej 1, gdzie mieszczą się sale do siłowni i fitnessu. Funkcjonuje ona od końca 2020 r. i bardzo bobrze się sprawdza. Przeprowadzony audyt potwierdził, że zainstalowanie tego typu urządzeń jest nie tylko ekologiczne, ale także opłacalne ekonomicznie. Dlatego postanowiliśmy zamontować je na kolejnych naszych budynkach – mówi Maciej Moczko z WCT Spartan we Wrocławiu.

Zakończenie inwestycji planowane jest do końca 2021 r. 

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl