Link do strony www.wroclaw.pl

  Panele fotowoltaiczne i nowe oświetlenie na wrocławskich obiektach sportowych

  Będzie ekologiczniej, oszczędniej i zdrowiej. Na kolejnych wrocławskich obiektach WCT Spartan zainstalowana zostanie instalacja fotowoltaiczna, wymienione zostanie też oświetlenie. Miasto ogłosiło przetarg na te inwestycje.

  Instalacja fotowoltaiczna na dachu budynku WCT Spartan źródło: WCT Spartan
  Instalacja fotowoltaiczna na dachu budynku WCT Spartan

  W sumie, na trzech obiektach sportowych, zamontowanych zostanie 137 paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy 50,4 kWe oraz 645 szt. oświetlenia typu LED wewnątrz i na zewnątrz budynków.

  Czytaj też: Fotowoltaika - Odnawialne Źródła Energii

  – Uzyskaną energię elektryczną w całości przeznaczymy na potrzeby obiektów użyteczności publicznej lub infrastruktury sportowej. Poza tym montaż instalacji pozwoli na zmniejszenie emisji do atmosfery szkodliwych związków i substancji, co w konsekwencji przełoży się na poprawę stanu środowiska naturalnego – poinformował Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

  Inwestycje realizowane będą na obiektach WCT Spartan:

  – Instalację fotowoltaiczną ze 120 panelami mamy już na dachu budynku przy ul. Spiskiej 1, gdzie mieszczą się sale do siłowni i fitnessu. Funkcjonuje ona od końca 2020 r. i bardzo bobrze się sprawdza. Przeprowadzony audyt potwierdził, że zainstalowanie tego typu urządzeń jest nie tylko ekologiczne, ale także opłacalne ekonomicznie. Dlatego postanowiliśmy zamontować je na kolejnych naszych budynkach – mówi Maciej Moczko z WCT Spartan we Wrocławiu.

  Zakończenie inwestycji planowane jest do końca 2021 r. 

  Przejdź do funpage Zielony Wrocław na stronie Facebook