wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 27°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Ekosystem myje i dezynfekuje pojemniki na odpady komunalne

Bartosz Moch,
Fot. Ekosystem

Trwa mycie 164 tysięcy pojemników na odpady komunalne w całym mieście. Operacja potrwa do trzech miesięcy.

Reklama

Mycie wraz z dezynfekcją odbywa się co roku. Wykonawca ma obowiązek dwa razy w roku umyć wszystkie pojemniki. Druga tura zacznie się późnym latem lub wczesną jesienią. Do tego czasami dochodzi mycie akcyjne, np. gdy mieszkańcy zgłaszają taką konieczność.

– Mycie i dezynfekcja pojemników to nasze standardowe działania. W czasie walki z koronawirusem szczególne ważna jest dbałość o czystość i higienę. Dlatego też, gdy tylko pogoda na to pozwoliła, wykonawcy rozpoczęli prace zmierzające do jak najszybszego umycia wszystkich pojemników na odpady komunalne – podkreśla Dorota Witkowska, rzecznik prasowy Ekosystem sp. z o.o.

Oczyszczanie miasta w sezonie letnim

Od 1 kwietnia trwa sezon letni oczyszczania miasta. 1 kwietnia weszły w życie także nowe umowy na usługi porządkowe. Sprawdź, jak często myte są wrocławskie ulice, kiedy myją torowiska i jakie firmy za to odpowiadają.

W maju rozpocznie się zbiórka bioodpadów

W połowie maja na nieruchomościach położonych w rejonie Starego Miasta i Śródmieścia zacznie się także selektywna zbiórka bioodpadów. Obecnie trwa podstawianie specjalnych pojemników.

Do końca 2020 r. do usługi włączone zostaną również kolejne dzielnice.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl