wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Rozpoczyna się zbiórka bioodpadów we Wrocławiu

W sobotę, 16 maja na nieruchomościach położonych w rejonie Starego Miasta i Śródmieścia zaczyna się selektywna zbiórka bioodpadów. Do końca 2020 r. do usługi włączone zostaną również kolejne dzielnice.

Reklama

Nieruchomości położone w rejonie Starego Miasta i Śródmieścia zostaną wyposażone w oznaczone kolorem brązowym pojemniki na bioodpady (kuchenne m.in. resztki kuchenne pochodzenia roślinnego, fusy po kawie czy herbacie i na skoszoną trawę, liście, rozdrobnione gałęzie, kwiaty) oraz uzupełniająco w worki na bioodpady z terenów zielonych (w przypadku znacznej ilości skoszonej trawy, liści, rozdrobnione gałęzie, kwiatów).

– Aby zapewnić komfort użytkowania, pojemniki na bioodpady mają podwójne dno i są wentylowane. Dzięki temu wrzucone do nich odpady będą schnąć, a nie gnić i wydzielać przykre zapachy. Bioodpady od połowy maja odbierane będą co najmniej raz w tygodniu – informuje Dorota Witkowska, rzecznik prasowy Ekosystem sp. z o.o.

Mieszkańcy oraz właściciele nieruchomości otrzymają materiały informujące o zasadach zbierania bioodpadów oraz harmonogram ich odbioru.

Nowy wykonawca i pojemniki

W połowie maja konsorcjum firm: Chemeko – System i ENERIS Ekologiczne Centrum Utylizacji, zastąpuje WPO ALBA S.A., dotychczas odbierającą odpady komunalne z terenu Starego Miasta i Śródmieścia.

Fot. Ekosystem sp. z o.o.

Zmiana wykonawcy oznacza również wymianę wszystkich pojemników na nowe. Łącznie będzie ich około 28,5 tys. sztuk. Wyposażone w nie zostaną nieruchomości znajdujące się w obrębie osiedli: Stare Miasto, Przedmieście Świdnickie, Szczepin, Nadodrze, Ołbin, Plac Grunwaldzki, Zacisze-Zalesie-Szczytniki, Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice.

Selektywna zbiórka bioodpadów w całym mieście

Nieruchomości położone w rejonie Starego Miasta i Śródmieścia są pierwszymi na których zacznie obowiązywać selektywna zbiórka bioodpadów. Do końca 2020 r. usługa zostanie rozszerzona na wszystkie wrocławskie dzielnice.

Przewidywany termin wprowadzenia selektywnej zbiórki bioodpadów w innych częściach miasta:

  • Psie Pole – druga poł. lipca 2020,
  • Krzyki – druga poł. września 2020,
  • Fabryczna – pierwsza poł. października 2020.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl