wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 21°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Bądź eko nad rzeką

Trwa sezon wakacyjny, dlatego jak co roku swoim chłodem kuszą pobliskie rzeki. Nic tak jednak nie psuje wypoczynku nad wodą, jak zalegające tuż obok hałdy śmieci. Na ratunek pospieszył wrocławski Ekosystem, który w kwietniu postawił nad Ordą 30 pojemników na odpady.

Reklama

Dzięki temu po skończonym plażowaniu nie trzeba zabierać śmieci z powrotem ze sobą – wystarczy wyrzucić do pobliskich koszy.. Dzięki tym prostym i oczywistym czynnościom piękny wygląd wybrzeży zostanie utrzymany i wszyscy będziemy mogli się nim cieszyć. Zgodnie z zasadami segregacji w Wrocławiu w wybranych miejscach znajdują się trzy pojemniki – z zieloną naklejką na szkło, z żółtą na tworzywa (plastik, metal, opakowania) i z czarną na odpady zmieszane. „Bycie eko” nad rzeką dotyczy więc nie tylko samego pozbywania się śmieci, ale też ich przemyślanego sortowania. Pojemniki znajdują się w następujących miejscach:

  • 9 pojemników w pobliżu Mostu Trzebnickiego (w stronę Mostów Warszawskich – brzeg od strony Parku Jana Kasprowicza)
  • 12 pojemników w pobliżu Mostów Warszawskich (w stronę Mostów Jagiellońskich, Grobla Karłowicko-Rędzińska)
  • 9 pojemników wzdłuż Grobli Szczytnicko-Bartoszowickiej (od plaży na tyłach Ogrodu Zoologicznego do ul. J.J. Urbańskiego)

Warto dbać o czystość nad wodą, gdyż pozostawianie śmieci to nie tylko degradacja środowiska, ale też łamanie przepisów, za które grożą konkretne kary.
 


Pojemniki nad Odrą sprawiły, że śmieci jest znacznie mniej, jednak ciągle niepokoi liczba osób dopuszczających się wstydliwego zwyczaju zostawiania po sobie odpadów. Doskonały przykład dała jednak wrocławska młodzież – z okazji kwietniowego Dnia Ziemi około 1500 uczniów z dwudziestu szkół podstawowych i średnich uzbierało i posegregowało ok. 1600 kilogramów śmieci z nadrzecznych terenów. Akcję wsparła spółka Ekosystem, dostarczając worki do segregacji, rękawiczki i ulotki informacyjne dotyczące segregacji, a także odbierając zebrane śmieci.

Pojemniki pojawiły się na wałach tuż przed długim weekendem majowym i były opróżniane codziennie w godzinach porannych. Tylko wtedy do pojemników trafiło 200 kg odpadów zmieszanych, 80 kg odpadów z tworzyw sztucznych oraz 160 kg odpadów ze szkła.


ekosystem
 
www.wroclaw.pl
Wrocław

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl